Cum e burgerul cu foiță de aur și trufe, din Bistrița

Uneori, ai zile proaste de-a dreptul... Pierzi la squash fără drept de apel, nu-ți mai pornește mașina, ai multe taskuri grele de rezolvat, nu merg sistemele de facturare, e căldură mare mon cher, n-ai idei despre ce să mai scrii, ai prea multe mailuri. Știi, senzația aia care plutește în aer și care îți spune că, orice ai face azi, iese prost...

Și-ți bagi picioru` în ea de viață și îți faci o aroganță, deși știi că asta nu-ți va rezolva problemele, dar măcar speri că îți va face ziua mai bună. Și poate singura aroganță la care ai acces în Bistrița e burgerul cu foiță de aur. Bă, asta e, poate că viața nu ne-a pregătit pentru așa ceva, dar uite că avem și fie că ești sărac, bogat, ocupat, stresat, cu mult timp liber, merită să încerci măcar o dată.

Așa și eu, deși nu-s bogat încă și nici nu am timp liber, am zis să încerc noua vedetă a burgerilor din Bistrița. Am crezut că e doar un burger normal, cu foiță de aur, să ai ce pune pe instagram. Dar, neah... foița de aur e un fel de perlă a coroanei la cel mai bun burger pe care l-am mâncat până acum în Bistrița.

Sunt burgeri foarte buni în oraș, cu carne excelentă, dar ăsta are enșpe mii de gusturi în unul singur. Și mi-a luat ceva să-mi dau seama ce e gustul special pe care îl simți când muști prima dată. E gust de trufe... aduse din Italia, aveam să aflu. Apoi urmează, în nici nu mai știu ce ordine, gustul de brânză (două feluri), un fel de sos picant, șuncă și carnea, care a fost foarte bine făcută. Are și spanac. Cel puțin 5 gusturi, care alternează în același burger dublu. Da, chiar e bun și nu pentru că are foiță de aur și arată șmecher, e bun pentru că e bun. 9.8 cu steluță, că-s destul de tânăr și mai las loc pentru 10 la burger, în viața asta.

Despre preț, ce să zic, optzecidelei e mult sau e puțin? Depinde, fiecare ce-și dorește de la viață. Optzecidelei sunt optzecidelei, dar, ținând cont că are multe ingrediente care-s destul de scumpe și că oricum nu mănânci zilnic burger cu foiță de aur, că mai mergi și la meniul zilei sau la mici, e un preț ok.

Vezi AICI în primul comentariu unde găsești burgerul cu foiță de aur și trufe, cu specificația că s-a prelungit programul La Maison du Claire până la 23:30 în timpul săptămânii și până la 03:00 vineri și sâmbătă.




COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Fagarasan Olimpiu

24.06.2026

E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc

AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon

Covrig - Mizil

23.06.2026

Unde e tăticu tău Ciolacu, beclenarule ? Vezi că polonezii nu sunt din ăia cu muștar, păcat că nu te cunosc deloc, că ar fi mers mai bine să fie primiți de portarul de la Bălăceanca

Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia

Geanina

23.06.2026

Acest Pinocchio impostor a fost cu Veștea la AUR pe ușa din spate să „ negocieze” , la fel maestrul Câmpeanu - noneducație plagiator. Bogdane taică, mare rumeguș ești !

Bogdan Ivan: "Cred foarte tare că acest Guvern are o șansă foarte importantă să treacă"

Jenel

23.06.2026

Sigur! Categoric! Atat doar ca ce crezi tu nu are nicio importanta pentru nimeni... Gunoaie ordinare! Ati bagat tara in sant doar ca sa puteti fura in continuare!

Bogdan Ivan: "Cred foarte tare că acest Guvern are o șansă foarte importantă să treacă"

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing