CS Gloria a câștigat partida cu CSU Cluj-Napoca. Ilyina și Elisei, cele mai bune marcatoare

CS Gloria 2018 s-a impus cu 28-22 în fața CSU Cluj Napoca, în primul meci al turneului de la Sfântu Gheorghe. La pauză, tabela de marcaj a arătat scorul 14-17. Au marcat pentru Gloria 2018: Dziyana Ilyina – 8 goluri, Valentina Ardean Elisei – 7, Nicoleta Dinca – 3, Andreea Tetean – 3, Mariana […]

CS Gloria 2018 s-a impus cu 28-22 în fața CSU Cluj Napoca, în primul meci al turneului de la Sfântu Gheorghe. La pauză, tabela de marcaj a arătat scorul 14-17.
 
Au marcat pentru Gloria 2018: Dziyana Ilyina – 8 goluri, Valentina Ardean Elisei – 7, Nicoleta Dinca – 3, Andreea Tetean – 3, Mariana Costa – 3, Andra Moroianu – 2, Daniela Rațiu – 1, Natallia Vasileuskaya – 1
 
RADU ALEXANDRU MOLDOVAN, antrenor principal CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud: „Nu a fost un meci ușor. A fost o primă repriză foarte dificilă. Ne bucurăm că am reușit să revenim de la minus 5. Rezultatul ne bucură, era importat pentru noi. Aveam nevoie de o victorie după mai multe eșecuri consecutive. Le felicit pe fete și staff-ul tehnic pentru că au crezut permanent că putem câștiga astăzi. Ne dorim să jucăm în continuare la fel ca în repriza a doua a meciului de astazi și putem face asta. Ne dorim să demonstrăm că suntem o echipă unită dar și că putem face treabă bună împreună.”
 
MARIANA COSTA, extremă dreapta „A fost un meci important pentru noi, o victorie de care aveam nevoie. Sunt mândră de echipa mea, am luptat, ne-am antrenat mult. Suntem conștiente că ultimele meciuri din campionat sunt dificile și intervine oboseala. Astăzi am arătat unitate, prietenie dar și faptul că Gloria 2018 este o echipă care muncește și poate crește de la meci la meci. E o victorie de moral, o victorie care contează mult pentru atmosfera din echipă. Sunt foarte fericită și mândă de ceea ce am reușit astăzi, de victorie și în special de jocul din repriza a doua.”

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Șofer -Șincai

25.06.2026

Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Marceluș - Buzău

24.06.2026

Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Fagarasan Olimpiu

24.06.2026

E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc

AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing