Control judiciar pentru un bărbat care a încălcat ordinul de protecție
Bărbat din Unirea reținut după ce a încălcat ordinul de protecție
La data de 26 august a.c., polițiștii din cadrul Poliției municipiului Bistrița au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat a încălcat măsurile dispuse printr-un ordin de protecție.
La locul evenimentului, polițiștii au constatat faptul că un bărbat de 40 de ani, din Unirea, ar fi încălcat măsurile dispuse printr-un ordin de protecție emis împotriva sa, prin aceea că s-ar fi deplasat la o distanță mai mică de 100 de metri de locul de muncă și de persoana vătămată, soția sa, o femeie de 38 de ani.
Faţă de bărbat, polițiștii au luat măsura reținerii pentru o perioadă de 24 de ore, fiind desfășurate cercetări în cadrul unui dosar penal cu privire la infracțiunea de încălcarea oricărei măsuri prevăzute și dispuse prin ordinul de protecție.
Bărbatul a fost prezentat Procurorul din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Bistrița care a dispus plasarea acestuia sub măsura preventivă a controlului judiciar.
Cercetările sunt continuate de către polițiștii din cadrul Biroul de Ordine Publică din cadrul Poliţiei municipiului Bistriţa, în cadrul unui dosar penal.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Creanga T
12.07.2026Hop și țoapa cu lingături la șefu, capra sare masa, dar iada sare casa
la articolul Augusta Săsărman: "În urmă cu 16 ani, la Bistriţa se practica handbal în condiţii extrem de precare" (VIDEO)
Horica
11.07.2026Unde le gaseste pe toate injectatele astea profesioniste maxim la ''sefa" asta ii pusca colagenu deja tocmai acum cand a devenit sefa, toate inteligente de crapa, la fel purtatoarele de cuvant zici ca sunt scoase la produs
la articolul Ea este noua șefă a Serviciului Permise și Înmatriculări Bistrița-Năsăud
Ana
10.07.2026Și iar și iar pile.....
la articolul Ea este noua șefă a Serviciului Permise și Înmatriculări Bistrița-Năsăud
ȘOVAN DANIEL-ILIE
10.07.2026Justiția europeană înseamnă mai mult decât legi traduse. Înseamnă respect pentru timpul și demnitatea cetățeanului. Suntem chemați la ora 08:00, iar dosarul este strigat la 14:00, 15:00 sau chiar 16:00. O zi întreagă pierdută pentru câteva minute în fața instan�...
la articolul Un avocat rupe tăcerea și critică instanțele de judecată
COMENTARII