Controale în trafic pentru a preveni accidentele rutiere (VIDEO)

Ieri, 18 iunie, polițiștii cu atribuții pe linie rutieră din Bistrița-Năsăud au acționat pentru siguranța traficului și prevenirea accidentelor rutiere. În acest sens, au fost efectuate controale în trafic, iar polițiștii Serviciului și Biroului Rutier au acționat cu aparatele radar pentru depistarea celor care încalcă normele privind regimul legal de viteză. Uita-te la acest video […]

Ieri, 18 iunie, polițiștii cu atribuții pe linie rutieră din Bistrița-Năsăud au acționat pentru siguranța traficului și prevenirea accidentelor rutiere.

În acest sens, au fost efectuate controale în trafic, iar polițiștii Serviciului și Biroului Rutier au acționat cu aparatele radar pentru depistarea celor care încalcă normele privind regimul legal de viteză.

Totodată, au fost efectuate testări cu aparatul etilotest, fiind depistat de polițiștii Secției 1 Poliție Rurală Bistrița, un bărbat de 50 de ani, din Pietriș, în timp ce conducea un autoturism, deși consumase alcool (0,46 mg/l alcool pur în aerul expirat). De asemenea, polițiștii din Beclean au depistat la volanul unui autoturism pe care l-au oprit pentru control, un tânăr de 18 ani care nu deține permis de conducere. În ambele cazuri, au fost întocmite dosare penale.

Pentru neregulile constatate în cadrul acțiunilor de ieri, desfășurate în Bistrița-Năsăud, au fost aplicate 53 de sancțiuni contravenționale în valoare totală de 13.795 de lei. Totodată, polițiștii au reținut 9 permise de conducere și au retras 5 certificate de înmatriculare.

Acțiunile pe linie rutieră continuă, iar polițiștii recomandă tuturor participanților la trafic să adopte o conduită preventivă și să respecte regulile de circulație.

Etichetele acestui articol sunt Bistrița-Năsăud,circulația rutieră,controale,monitorizare trafic rutier

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing