Containerele pentru carantină au fost amplasate în curtea Spitalului Județean Bistrița (FOTO)

Primăria a amplasat în curtea Spitalului Județean containerele pentru izolare. Anunțul a fost făcut de viceprimarul Cristian Niculae. “Trebuie să existe un efort comun, al tuturor autorităților locale, pentru evitarea răspândirii COVID-19. Cetățenii Bistriței au nevoie de măsuri concrete din partea autorităților! În acest sens, Primăria Bistrița a amplasat în curtea Spitalului Județean de Urgență […]

Primăria a amplasat în curtea Spitalului Județean containerele pentru izolare. Anunțul a fost făcut de viceprimarul Cristian Niculae.

“Trebuie să existe un efort comun, al tuturor autorităților locale, pentru evitarea răspândirii COVID-19. Cetățenii Bistriței au nevoie de măsuri concrete din partea autorităților! În acest sens, Primăria Bistrița a amplasat în curtea Spitalului Județean de Urgență containere care vor intra în circuitul de triaj al pacienților”, a transmis Cristian Niculae.

Aceste containere vor suplimenta capacitatea de triere a pacienților, vor fi dotate cu echipament medical specific pentru a răspunde nevoilor impuse de această situație de urgență.

“Împreună cu Managerul Spitalului Județean Bistrița-Năsăud, d-nul Gabriel Lazany, am colaborat excelent pentru a pune în funcțiune în cel mai scurt timp utilitățile necesare operării acestor containere și l-am asigurat că vom fi mereu alături de cei implicați în efortul de combatere a coronavirusului! Tot personalul medical din Bistrița și din România, implicat în lupta cu coronavirusul, merită respectul și prețuirea noastră! Să fim responsabili, să fim uniți și mai ales să fim oameni în această perioadă – asta este datoria fiecărui bistrițean! Împreună și cu ajutorul bunului Dumnezeu vom depăși această încercare!”, spune viceprimarul Cristian Niculae.

 

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing