Containerele pentru carantină au fost amplasate în curtea Spitalului Județean Bistrița (FOTO)
Primăria a amplasat în curtea Spitalului Județean containerele pentru izolare. Anunțul a fost făcut de viceprimarul Cristian Niculae. “Trebuie să existe un efort comun, al tuturor autorităților locale, pentru evitarea răspândirii COVID-19. Cetățenii Bistriței au nevoie de măsuri concrete din partea autorităților! În acest sens, Primăria Bistrița a amplasat în curtea Spitalului Județean de Urgență […]
Primăria a amplasat în curtea Spitalului Județean containerele pentru izolare. Anunțul a fost făcut de viceprimarul Cristian Niculae.
“Trebuie să existe un efort comun, al tuturor autorităților locale, pentru evitarea răspândirii COVID-19. Cetățenii Bistriței au nevoie de măsuri concrete din partea autorităților! În acest sens, Primăria Bistrița a amplasat în curtea Spitalului Județean de Urgență containere care vor intra în circuitul de triaj al pacienților”, a transmis Cristian Niculae.
Aceste containere vor suplimenta capacitatea de triere a pacienților, vor fi dotate cu echipament medical specific pentru a răspunde nevoilor impuse de această situație de urgență.
“Împreună cu Managerul Spitalului Județean Bistrița-Năsăud, d-nul Gabriel Lazany, am colaborat excelent pentru a pune în funcțiune în cel mai scurt timp utilitățile necesare operării acestor containere și l-am asigurat că vom fi mereu alături de cei implicați în efortul de combatere a coronavirusului! Tot personalul medical din Bistrița și din România, implicat în lupta cu coronavirusul, merită respectul și prețuirea noastră! Să fim responsabili, să fim uniți și mai ales să fim oameni în această perioadă – asta este datoria fiecărui bistrițean! Împreună și cu ajutorul bunului Dumnezeu vom depăși această încercare!”, spune viceprimarul Cristian Niculae.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Monica
28.06.2026Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs
la articolul Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național
Baias Simion
27.06.2026Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean
la articolul Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile
Class
27.06.2026Oare au avut autorizație de zbor cu drona??
la articolul Un traficant de droguri urmărit internațional a fost prins într-un apartament din Bistrița (VIDEO)
Monica Sasarmana
26.06.2026Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
COMENTARII