Conducător cu permisul anulat, reținut pentru 24 de ore
În urma probelor administrate în cadrul unui dosar penal în care sunt efectuate cercetări pentru infracțiuni la regimul rutier, polițiștii Secției 6 Poliție Rurală Năsăud au dispus reținerea, pentru 24 de ore, a unui bărbat, de 42 de ani, din Mocod.
În prezent, acesta se află în arestul I.P.J. Bistrița-Năsăud, urmând să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Năsăud, în vederea dispunerii unei noi măsuri preventive.
În fapt, la data de 3 august a.c., polițiștii au intervenit pentru efectuarea verificărilor ca urmare a unui accident rutier cu pagube materiale. Accidentul s-a produs pe Drumul Național 17D, în Mocod, stabilindu-se că un autoturism care-i aparține bărbatului de 42 de ani a intrat în coliziune cu un parapet, iar conducătorul acestuia a plecat de la fața locului. În urma verificărilor, polițiștii au constatat faptul că autoturismul ar fi fost condus de bărbatul de 42 de ani care are dreptul de a conduce anulat.
Cercetările în acest caz sunt continuate de către polițiștii Secției 6 Poliție Rurală Năsăud, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Năsăud în cadrul dosarului penal întocmit pentru conducerea unui vehicul fără permis de conducere.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Cîrcu Nicoleta
08.11.2025E deschis Non Stop?
la articolul S-a deschis Proanima, cel mai mare centru medical veterinar din Bistrița (FOTO)
Rutiera
08.11.2025Poate a plecat și bariera construită pe drumul public pentru blaicatrea străzii Arcașului tot din multă bunătate
la articolul Fostul director al companiei Rombat, Ioan Repede a încetat din viață
Iuliu
08.11.2025Un vechi proverb spune: ” Prostul nu e prost destul, dacă nu e și fudul!”. Căci, cum altfel decât prostie poate fi numită eliminarea termenului “progresist” prin schimbarea aliniatului (1) al articolului 8 din statutul PSD care defineşte doctrina şi apartenenţa pa...
la articolul Bogdan Ivan a devenit prim - vicepreședinte PSD: "Avem nevoie de echipe unite, nu de eroi singuratici"
class
07.11.2025Pe gozerul de Trăienuc nu l-ai luat cu voi?? Cum l-ati putut lăsa acasă pe taurul partidului, nu v-ati gândit la nevestele voastre?? Nu pot să cred!
la articolul Radu Moldovan: "PSD își consolidează identitatea ca partid al faptelor"
COMENTARII