Concursul de la Spermezeu NU a avut aprobare de la Federație! Reacție dură a Comisiei Naționale de Off-Road

Concursul de off-road de la Spermezeu a fost organizat fără aprobarea Federației Române de Automobilism Sportiv și fără aprobarea Comisiei Naționale de Off-Road. Instituțiile au transmis un comunicat de presă prin care dezaprobă organizarea unor astfel de concursuri. “Dorim să informăm că acest eveniment nu a fost organizat cu înștiințarea și aprobarea Comisiei Naționale de […]

Concursul de off-road de la Spermezeu a fost organizat fără aprobarea Federației Române de Automobilism Sportiv și fără aprobarea Comisiei Naționale de Off-Road. Instituțiile au transmis un comunicat de presă prin care dezaprobă organizarea unor astfel de concursuri.

“Dorim să informăm că acest eveniment nu a fost organizat cu înștiințarea și aprobarea Comisiei Naționale de Off-Road sau a Federației Române de Automobilism Sportiv. CNOR și FRAS dezaprobă desfășurarea oricăror evenimente sau concursuri de off-road fără aprobare, prin care să se asigure toate măsurile de siguranță și respectarea regulilor ce se impun pentru un asemenea eveniment”, a transmis Bogdan Constantinescu, președinte interimar CNOR.

Reamintim că un concurs de Off-Road, organizat de primarul comunei Spermezeu, Sorin Hognogi și Primăria Spermezeu a avut loc duminică, pe o pășune din localitate. La eveniment, nu s-au respectat niciun fel de reguli pentru prevenirea răspândirii CoVid-19, aproape 2000 de oameni participând, ca spectatori, fără nicio restricție. La finalul evenimentului, a avut loc un scandal, fiind nevoie de intervenția Poliției și a Jandarmeriei. Detalii aici!

 

COMENTARII

St

în 12.08.2021 ora 21:34:29 Stefan a scris:

Lasă un răspuns

Cine sunt cei de la Comisia Nationala.de of-road, sau cei din Federatia Romana de automobilism sportiv? Daca evenimentul s-a petrecut pe teren privat sau a avut aprobarea proprietarului . Se simt lezati ca nu au luat si ei un ban ca sa dea o.semnatura? Atata timp cat organizatorul i-si asuma posibile accidente nu vad unde este problema . O sa apara si federatia nationala a nuntilor si toti care vor sa se casatoreasca o sa trbuiasca sa aiba aprobare de la ei sa organizeze nunta pe linga biserica si primarie.


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing