Colectare GRATUITĂ a deșeurilor voluminoase! Vezi care e programul, pe străzi
A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud împreună cu operatorul Supercom SA organizează în perioada 28 iunie – 3 iulie o campanie de colectare a deșeurilor voluminoase din toate orașele județului nostru – Bistrița, Beclean, Năsăud și Sângeorz Băi. Îndemnăm cetățenii care locuiesc în zonele de blocuri și dețin aceste tipuri de deșeuri voluminoase – fotolii, canapele, saltele, mobilier, […]
A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud împreună cu operatorul Supercom SA organizează în perioada 28 iunie – 3 iulie o campanie de colectare a deșeurilor voluminoase din toate orașele județului nostru – Bistrița, Beclean, Năsăud și Sângeorz Băi.
Îndemnăm cetățenii care locuiesc în zonele de blocuri și dețin aceste tipuri de deșeuri voluminoase – fotolii, canapele, saltele, mobilier, covoare sau alte bunuri de folosință îndelungată, să le depună la platformele de colectare, iar cetățenii care locuiesc la case să le scoată în fața porții, respectând programul de colectare de mai jos.
Bistrița:
Luni – Marți, 28-29 iunie
Străzile: Gării – Arțarilor – Eroilor – Dimitrie Cantemir – Tărpiului – Drumul Cetății – Calea Clujului – sens giratoriu Calea Clujului – Libertății – Petru Maior – Podul Berăriei – Faleză – Zăvoaie – Tănase Tudoran – Ion Pop Reteganu – Mihai Viteazu – Valea Budacului – Mihai Viteazu – Ion Vidu – Codrișor – Podul Budacului – Ion Rațiu – Alexandru Odobescu – Gării.
Miercuri – Joi, 30 iunie – 1 iulie
Străzile: Alexandru Odobescu – Gării – B-dul Republicii – Piața Petru Rareș – 1 Decembrie – Calea Moldovei – Avram Iancu – Podul Jelnei – Ghinzii – Valea Ghinzii – Valea Jelnei – C.R. Vivu – Ion Minulescu – Parcului – Ion Rațiu – Alexandru Odobescu.
Vineri – Sâmbătă, 2-3 iulie
Străzile: B-dul Republicii – Piața Petru Rareș – 1 Decembrie – Calea Moldovei – Lucian Blaga – Simion Mândrescu – Subcetate – Busuiocului – Tărpiului – Dimitrie Cantemir – Eroilor – Ioan Slavici – Crinilor – Piața Petru Rareș – B-dul Republicii.
Pentru localitățile componente ale municipiului Bistrița, programul de colectare a deșeurilor voluminoase va fi următorul:
Luni, 28 iunie – Sărata; Marți, 29 iunie – Ghinda; Miercuri, 30 iunie – Slătinița; Joi, 1 iulie – Viișoara; Vineri, 2 iulie – Sigmir; Sâmbătă, 3 iulie – Unirea.
În Năsăud și Sângeorz Băi, deșeurile voluminoase se vor colecta în zilele de miercuri 30 iunie și vineri 2 iulie.
În Beclean și localitățile aparținătoare, programul de colectare a deșeurilor voluminoase va fi cuprins între 28 iunie – 2 iulie.
Atenționăm cetățenii județului Bistrița-Năsăud, că în afara campaniilor GRATUITE organizate de ADI Deșeuri Bistrița-Năsăud, aceste deșeuri voluminoase se ridică contra cost de operatorul de salubritate, la prețul de 154,2 lei / mc.
Ai ocazia de a scăpa GRATUIT de aceste deșeuri, prin urmare te rugăm să fii responsabil și să contribui și tu la eforturile de a avea un județ mai curat!
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Monica
28.06.2026Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs
la articolul Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național
Baias Simion
27.06.2026Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean
la articolul Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile
Class
27.06.2026Oare au avut autorizație de zbor cu drona??
la articolul Un traficant de droguri urmărit internațional a fost prins într-un apartament din Bistrița (VIDEO)
Monica Sasarmana
26.06.2026Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
COMENTARII