Clădirea nouă a Primăriei din Sânmihaiu de Câmpie a fost recepționată (FOTO-VIDEO)
Astăzi a avut loc recepția clădirii Primăriei din Sânmihaiu de Câmpie. La eveniment au participat președintele Consiliului Județean Bistrița-Năsăud, deputații Bogdan Ivan și Daniel Suciu, primarii Romeo Florean (Lechința), Mihai Ivan (Șieuț), Doru Crișan (Prundu Bârgăului), Vlăduț Purja (Târlișua), Ioan Pavelea (Coșbuc). “Sumele pentru sediul Primăriei au fost de 500.000 de euro, dar noi am […]
Astăzi a avut loc recepția clădirii Primăriei din Sânmihaiu de Câmpie. La eveniment au participat președintele Consiliului Județean Bistrița-Năsăud, deputații Bogdan Ivan și Daniel Suciu, primarii Romeo Florean (Lechința), Mihai Ivan (Șieuț), Doru Crișan (Prundu Bârgăului), Vlăduț Purja (Târlișua), Ioan Pavelea (Coșbuc).
“Sumele pentru sediul Primăriei au fost de 500.000 de euro, dar noi am mai venit cu o cofinanțare, pentru tot ceea ce vedeți aici împrejmuit, parcare în față, a fost o sumă destul de mare de la bugetul local, dar am reușit să facem acest lucru, plus dotările din Primărie, mobilier și alte aparaturi. Această investiție s-a terminat în opt luni de zile. Compania care a realizat această investiție este Dimex 2000, o firmă serioasă, clădirea arată foarte bine și corespunde standardelor. Din punctul meu de vedere, ar mai trebui să se realizeze investițiile pe care toată lumea le știe, mă refer la Master Planul județean de apă, unde sperăm să înceapă lucrarea, DJ 152, anul viitor vor începe lucrările”, a declarat primarul comunei Sânmihaiu de Câmpie, Ioan Mate.
Edilul Ioan Mate a mai spus că a fost contactat de mai mulți investitori, care dorescă să deschidă puncte de lucru în Sânmihaiu de Câmpie, după ce se va realiza rețeaua de apă.
“Omul sfințește locul, atunci când face lucruri bune pentru comunitate! Așa se-ntâmplă și în comuna Sânmihaiu de Câmpie, unde domnul Primar Ioan Mate a dezvoltat semnificativ acest frumos loc și își propune să continue munca. Nu a fost neglijată nici Primăria, casa oficială a comunei, care a beneficiat de lucrări de modernizare și dotare. O lucrare oglindă a comunei, care arată respectul pentru oameni. Vă doresc să aveți, în continuare, înțelepciune și răbdare cu toți cei care vor veni la Primărie. Să vă aplecați cu responsabilitate asupra fiecărei probleme și să le fiți alături, așa cum ați făcut-o și până acum. Am toată prețuirea și respectul pentru dumneavoastră, domnule primar Ioan Mate și oamenii ce vă sunt alături. Și eu voi continua să vă sprijin și împreună să facem lucruri bune pentru comuna Sânmihaiu de Câmpie”, a transmis președintele Consiliului Județean, Emil Radu Moldovan.
Inaugurare sediu nou Primăria Sânmihaiu de Câmpie
Posted by InfoBistrița.ro on Friday, November 26, 2021

CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Monica
28.06.2026Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs
la articolul Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național
Baias Simion
27.06.2026Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean
la articolul Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile
Class
27.06.2026Oare au avut autorizație de zbor cu drona??
la articolul Un traficant de droguri urmărit internațional a fost prins într-un apartament din Bistrița (VIDEO)
Monica Sasarmana
26.06.2026Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
COMENTARII