Clădirea Consiliului Județean va fi luminată în albastru, de Ziua Internațională de Conștientizare a Autismului

“De Ziua Internațională de Conștientizare a Autismului să ne oprim puțin și să pătrundem în lumea fascinantă și plină de provocări a celor ce luptă cu autismul. O lume a sincerității, a bogăției simțurilor, unde fiecare gest înseamnă comunicare, o lume plină de obstacole, dar de la care înveți multe: cum să lupți, cum să […]

“De Ziua Internațională de Conștientizare a Autismului să ne oprim puțin și să pătrundem în lumea fascinantă și plină de provocări a celor ce luptă cu autismul. O lume a sincerității, a bogăției simțurilor, unde fiecare gest înseamnă comunicare, o lume plină de obstacole, dar de la care înveți multe: cum să lupți, cum să reziști, cum să nu te dai bătut. Mă-nclin în fața tuturor celor ce duceți această luptă: copii, părinți, frați și bunici”, a transmis președintele Consiliului Județean, Emil Radu Moldovan.
 
“Pentru a marca această zi dedicată conștientizării autismului, în semn de prețuire, solidaritate și respect pentru toți cei ce luptă cu această tulburare, clădirea Consiliului Județean Bistrița-Năsăud, va fi și în această seară, iluminată în albastru (culoarea autismului).
Doamna Ana Dragu ceea ce reușiți să faceți prin Centrul de Resurse şi Referinţă în Autism Micul Prinţ Bistriţa este dincolo de cuvinte. Aveți tot respectul meu și în continuare vă sunt alături, oricând, cu orice îmi stă în putință. La mulți ani, Prinți Albaștri! La mulți ani, Prințese Albastre!”, a transmis președintele Consiliului Județean.
 
Mai multe evenimente au loc astăzi, în Bistrița, cu ocazia Zilei Internaționale de Conștientizare a Autismului. Mai multe detalii aici.

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Șofer -Șincai

25.06.2026

Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing