Cină Comunitară de Paște, la Bistrița, pe pietonal
Bistrițenii sunt invitați luni, 21 aprilie, de la ora 18:00, pe Pietonalul Liviu Rebreanu, la Cina Comunitară de Paște.
”Cum ar fi ca, în a doua zi de Paște, să fim toți la aceeași masă, în centrul orașului, să ciocnim un ou roșu?
Ne revedem luni, 21 aprilie, de la ora 18:00, pe Pietonalul Liviu Rebreanu, la Cina Comunitară de Paște, pentru a împărtăși nu doar bucate, ci și gânduri bune, zâmbete și un strop din sufletul fiecăruia.
Anul acesta, vă propun să adăugăm un detaliu aparte: să purtăm cu toții ceva albastru – în semn de sprijin pentru copiii și adulții cu autism. E un gest mic, dar cu o semnificație aparte, care arată cât de uniți și atenți suntem unii față de ceilalți.
Rezervările pentru mese se fac la numărul de telefon 0756130096.
Ne vedem acolo. La aceeași masă”, a transmis primarul Gabriel Lazany.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Morticia
04.08.2026Servicii Funerare Complete Rai scrie ferparele acum ? Care a fost cauza morții că nu ne spune nimeni nicăieri
la articolul Când va avea loc slujba de înmormântare a fostului primar Ştefan Sângeorzan
Kojak
04.08.2026Ca în banc : doi hoți au furat de la două coarde, pe dobitoci i-au reținut, dar cu boarfele ce făcurăți organelor ?
la articolul Doi tineri au furat 20.000 de lei de la două escorte din Bistrița
Alina Georgiu - Figa
03.08.2026Ziua și accidentele în județul BN, deja sunt monotone articolele de genul, nici nu le mai poți socoti. oare ce le transmite această statistică polițiștilor zero-barat din '' Poarta din dos a Transilvaniei" ?? Dar instituțiilor care cică nu mai pot de grija noastră?
la articolul Accident rutier, cu două autoturisme și patru persoane implicate
Iosif BÎNDEAN
03.08.2026Se înțelege pentru cei ce vin prima dată că e sens giratoriu
la articolul Accident rutier, cu două autoturisme și patru persoane implicate
COMENTARII