Ce spune directorul ADR Nord-Vest despre Centrul Intermodal din Bistrița
Prezent astăzi la Beclean unde a fost invitat la Ziua Porților Deschise la Grădinița ”Albă ca Zăpada”, fostul ministru al Fondurilor Europene, actual director al ADR Nord-Vest, Marcel Boloș, a vorbit și despre situația proiectului care face referire la construirea unui Centru Intermodal la Bistrița, proiect pe fonduri europene, în valoare de 8,7 milioane euro, […]
Prezent astăzi la Beclean unde a fost invitat la Ziua Porților Deschise la Grădinița ”Albă ca Zăpada”, fostul ministru al Fondurilor Europene, actual director al ADR Nord-Vest, Marcel Boloș, a vorbit și despre situația proiectului care face referire la construirea unui Centru Intermodal la Bistrița, proiect pe fonduri europene, în valoare de 8,7 milioane euro, cofinanțarea din bugetul orașului fiind de peste 4 milioane de euro.
Potrivit celor spuse de Boloș, dacă nu s-au făcut plăți pentru proiectul de execuție sau nu au fost începute lucrări, e ușor de renunțat acum: ” Când s-a depus cererea de finanțare, așa erau atunci condițiile pentru a putea finanța un asemenea proiect. Altfel nu putea fi depus, așa trebuia atunci, iar cei care au depus cererea de finanțare au procedat correct. Problema e mult mai complexă și trebuie văzută în întregul ei”, a spus Boloș.
În acest context, edilul general al Bistriței, Ioan Turc a confirmat astăzi oficial că, municipalitatea, este decisă să renunțe a mai construi Centrului intermodal de transport public – strada Gării – strada Tărpiului – strada Industriei. E vorba de un contractat pe fonduri europene, în valoare de 8,7 milioane euro, cofinanțarea din bugetul orașului fiind de peste 4 milioane de euro.
Anunțul a fost făcut de primarul Ioan Turc într-o conferință de presă, decizia fiind luată cu siguranță după ce edilul Bistriței a discutat problema cu șeful ADR Nord-Vest, Marcel Boloș, fostul ministru liberal al Fondurilor Europene fiind de acord cu renunțarea la acest proiect care nu rezolvă foarte multe probleme în zonă. ” Să ai într-o zonă centrală zone insalubre sub pod nu este acceptabil pentru municipalitate, plus că ar apărea un mare disconfort pentru cei care locuiesc acolo, oamenii nerealizând că după ce această investiție ar fi gata la fereastra lor ar fi podul și mașinile!”, a punctat Turc.
CONTEXT: Primăria municipiului Bistrița a depus, în luna august 2018 , la Agenția de Dezvoltare Regională Nord – Vest, proiectul “Centru intermodal de transport public – strada Gării – strada Tărpiului – strada Industriei, municipiul Bistrița”, în vederea solicitării finanţării prin Programul Operaţional Regional 2014-2020.
Potrivit municipalității, proiectul a fost selectat în vederea finanţării și a parcurs toate etapele de evaluare, urmând să fie încadrat în etapa contractuală.
În cadrul proiectului se propune realizarea unei stații de transport intermodal, supraterană, care să lege cele două zone separate de structura feroviară, respectiv zona de SV – strada Gării, strada Rodnei, Aleea Trandafirilor și zona de NE – strada Tărpiului și strada Industriei. Această platformă va include și o clădire cu rol de terminal intermodal, va deservi transportul public local și cel extern și va asigura conexiunea cu stația CFR Bistrița Nord.
în 09.04.2021 ora 15:14:44 Sergiu a scris:
Lasă un răspuns
Centrul intermodal de transport nu-i decât o platformă de beton cocotată peste peroanele de tren si care nu rezolvă nici problema fluidizării circulatiei auto in zona garii. In plus investitia reprezintă o solutie complicată, costisitoare si inutilă cu atat mai mult cu cat activitatea feroviară in gara Bistrita este redusă la câteva trenuri de călători. Pe de altă parte, accesul pe platforma betonată situată la 9 metri deasupra peroanelor de tren, presupune construirea unor rampe care complică si mai mult circulatia, intrucât străzile din jurul gării sunt destul de inguste. De aceea, o solutie mai ratională si posibil de realizat ar putea fi eliminarea tuturor liniilor secundare de manevra care ies din gară spre Unirea, astfel incât să rămână doar linia principală care duce spre Bistrita Bârgăului. Operatiunile de manevră feroviară ar putea fi mutate in partea de vest a gării prin construirea unui triaj intre pasarela veche si pasarela nouă. Dacă se muta si activitatea de transcontainer CFR din gara Bistrita, atunci platforma de beton devine absolut inutilă deoarece in locul rămas s-ar putea construi un sir de peroane pentru autogară, fără a mai fi nevoie de platforma suspendată. Astfel, peroanele din gara Bistrita fiind la cap de linie ar putea fi amenajate precum cele de la Gara de Nord din Bucuresti in care intră si ies doar trenurile de călători. Circulatia feroviară spre Bistrita Bârgăului este extrem de redusă si prin urmare legătura intre strada Garii si Tarpiului s-ar putea realiza printr-un pasaj subteran pentru autoturisme, sau chiar si printr-o trecere la nivel.
Totusi, prin eliminarea liniilor de manevră si mutarea lor intr-un triaj s-ar putea deschide circulatia auto intre Strada Garii si Tarpiului prin trecere la nivel cu calea ferată peste o singură linie, la fel ca pe strada Cuza-Vodă sau Ioan Slavici. De asemenea, s-ar putea amenaja o trecere la nivel si in zona străzii Romană, ceea ce ar fluidiza si mai mult circulatia auto in zona de peste calea ferată.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Monica Sasarmana
26.06.2026Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Popică Suciu
26.06.2026Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !
la articolul Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"
Șofer -Șincai
25.06.2026Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
COMENTARII