Campanie gratuită de colectare a DEȘEURILOR VOLUMINOASE în toate localitățile din mediul rural, în Bistrița-Năsăud
ADI Deșeuri Bistrița-Năsăud împreună cu Supercom SA organizează în perioada 20 – 25 APRILIE 2026, campania gratuită de colectare a DEȘEURILOR VOLUMINOASE în toate localitățile din MEDIUL RURAL al județului Bistrița-Năsăud. Campania gratuită de colectare a deșeurilor voluminoase NU se derulează în niciun oraș din județ.
Solicităm cetățenilor care locuiesc ÎN ZONELE DE CASE să le scoată în fața porții, având grijă să nu încurce circulația pietonală sau auto.
IMPORTANT! Vă rugăm să NU scoateți deșeurile voluminoase ÎN AFARA DATELOR MENȚIONATE în programul de colectare de mai jos:
În ZONA RURALĂ, programul de colectare a DEȘEURILOR TEXTILE este cuprins în perioada 9 – 14 martie 2026, după cum urmează: 20 APRILIE 2026 în comunele Tiha Bârgăului, Șieu Măgheruș, Chiochiș,
Nușeni, Șieuț, Monor, Mărișel, Nimigea și Runcu Salvei;
21 APRILIE 2026 în comunele Prundu Bârgăului, Șieu Măgheruș, Dumitra, Șintereag, Braniștea, Silivașu de Câmpie, Urmeniș, Milaș, Galații Bistriței, Rodna, Șanț, Ilva Mică, Maieru, Coșbuc și Salva;
22 aprilie 2026 în comunele, Bistrița-Bârgăului, Budacu de Jos, Târlișua, Spermezeu, Budești, Sânmihaiu de Câmpie, Sate Teaca, Chiuza și Zagra;
23 APRILIE 2026 în comunele Dumitrița, Uriu, Ciceu Mihăești, Căianu Mic, Miceștii de Câmpie, Sate Lechința, Matei, Șieu Odorhei, Leșu, Feldru, Poiana Ilvei, Lunca Ilvei, Ilva Mare, Măgura Ilvei, Rebra, Rebrișoara și Parva;
24 APRILIE 2026 în comunele: Josenii Bârgăului, Cetate, Petru Rareș, Negrilești, Ciceu Giurgești, Șieu, Teaca, Lechința, Romuli și Telciu;
25 APRILIE 2026 în comuna Livezile;
Atenționăm cetățenii județului Bistrița-Năsăud, că în afara campaniilor organizate de ADI Deșeuri Bistrița-Năsăud, aceste deșeuri VOLUMINOASE se pot depune GRATUIT la cele 5 centre de colectare a deșeurilor amenajate
la nivelul județului Bistrița-Năsăud. Centre de colectare a deșeurilor la nivelul județului Bistrița-Năsăud sunt amplasate în: Bistrița – 2 centre de colectare: Pe str. Narciselor, lângă fostul Netex
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Monica
28.06.2026Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs
la articolul Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național
Baias Simion
27.06.2026Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean
la articolul Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile
Class
27.06.2026Oare au avut autorizație de zbor cu drona??
la articolul Un traficant de droguri urmărit internațional a fost prins într-un apartament din Bistrița (VIDEO)
Monica Sasarmana
26.06.2026Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
COMENTARII