Campanie de colectare GRATUITĂ a deșeurilor voluminoase în județul Bistrița-Năsăud
O nouă campanie de colectare GRATUITĂ a deșeurilor voluminoase din mediul urban al județului Bistrița-Năsăud se va desfășura în perioada 9 – 14 august 2021. În cadrul acestei campani, se pot arunca fotolii, canapele, saltele, mobilier, covoare sau alte bunuri de folosință îndelungată. Această campanie este organizată de A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud împreună cu operatorul de […]
O nouă campanie de colectare GRATUITĂ a deșeurilor voluminoase din mediul urban al județului Bistrița-Năsăud se va desfășura în perioada 9 – 14 august 2021. În cadrul acestei campani, se pot arunca fotolii, canapele, saltele, mobilier, covoare sau alte bunuri de folosință îndelungată. Această campanie este organizată de A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud împreună cu operatorul de colectare Supercom.
Unde trebuie plasate deșeurile voluminoase pentru cei care stau la bloc/casă?
Cetățenii care locuiesc în Bistrița, Năsăud, Beclean și Sângeorz-Băi în zonele de blocuri trebuie să le depună la platformele de colectare a deșeurilor reciclabile. Cetățenii care locuiesc la casă trebuie să le scoată în fața porții, după programul următor:
-
Bistrița
Luni – Marți, 9 – 10 august:
Străzile din perimetrul: Gării – Arțarilor – Eroilor – Dimitrie Cantemir – Tărpiului – Drumul Cetății – Calea Clujului – sens giratoriu Calea Clujului – Libertății – Petru Maior – Podul Berăriei – Faleză – Zăvoaie – Tănase Tudoran – Ion Pop Reteganu – Mihai Viteazu – Valea Budacului – Ion Vidu – Codrișor – Podul Budacului – Ion Rațiu – Alexandru Odobescu – Gării.
-
Pentru localitățile componente ale municipiului Bistrița
- Luni, 9 august – Sărata;
- Marți, 10 august – Ghinda;
- Miercuri, 11 august – Slătinița;
- Joi, 12 august – Viișoara;
- Vineri, 13 august – Sigmir;
- Sâmbătă, 14 august – Unirea.
În Năsăud și Sângeorz Băi, deșeurile voluminoase se vor colecta în zilele de miercuri 11 august și vineri 13 august.
În Beclean, programul de colectare a deșeurilor voluminoase va fi cuprins între 10 – 13 august.
,,Atenționăm cetățenii județului Bistrița-Năsăud, că în afara campaniilor GRATUITE organizate de ADI Deșeuri Bistrița-Năsăud, aceste deșeuri voluminoase se ridică contra cost de operatorul de salubritate, la prețul de 154,2 lei / mc, sau GRATUIT dacă le depuneți la cele 5 centre de colectare a deșeurilor voluminoase amenajate la nivelul județului Bistrița-Năsăud.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Baias Simion
27.06.2026Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean
la articolul Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile
Class
27.06.2026Oare au avut autorizație de zbor cu drona??
la articolul Un traficant de droguri urmărit internațional a fost prins într-un apartament din Bistrița (VIDEO)
Monica Sasarmana
26.06.2026Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Popică Suciu
26.06.2026Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !
la articolul Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"
COMENTARII