"Campania electorală a PNL, respect față de oameni"
A început campania electorală pentru parlamentare, un test al democrației. Partidul Național Liberal înțelege democrația ca fiind decență, omenie și expunere publică pentru ca electoratul să fie pe deplin lămurit când își va exprima votul. (PE)
"Familie, Comunitate,Țară" nu înseamnă cuvinte prețioase aranjate într-un slogan, ci baza creștină a unei societăți unde cetățenii se pot întoarce prin votul lor la valorile tradiționale deprinse în cei șapte ani de-acasă, în școală și la locul de muncă.
Partidul Național Liberal propune pentru Parlamentul României oameni care au dovedit că familia, comunitatea și țara sunt principii care definesc orice român.
Candidații PNL Bistrița-Năsăud vor informa constant cetățenii că parlamentarii fac legi! Legi care să aducă România pe calea sigură și prosperă! Acesta este rolul unui parlamentar!
Robert Sighiartău, Dorin Vlașin, Ana Moldovan pentru Camera Deputaților, Ioan Turc, Florin Urâte pentru Senat sunt cele mai elocvente propuneri din spațiul politic județean.
Candidații celorlalte formațiuni politice s-ar putea să ducă lupta politică în derizoriu, încercând să câștige voturi prin promisiuni cu asfalt pe fiecare uliță, apă și canalizare, dar adevărata menire a parlamentarilor sunt legile! Pentru toți românii!
Legea este garanția că oamenii vor fi onești unii cu alții, că adevărul este condiția primordială ce caracterizează o familie, o comunitate, o țară!
Aceasta este menirea candidaților Partidului Național Liberal.
Comandat de PNL filiala Bistrița-Năsăud, cod mandatar financiar 11240002
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
L F
28.01.2026Cel mai bun inspector general, implicat, carismatic și serios!
la articolul Ce întrebare a primit inspectorul general Vasile Șteopoaie din partea unui elev: "Acesta era interesul lui" (VIDEO)
Madu Roldovan
28.01.2026Șantajiști ordinari, bandiților, ați distrus țara... Acum veniți cu hienele voastre din nou, nu ați învățat nimic. Sunteți pe terminare definitivă.
la articolul "Programul PSD de stimulare economică este singura reformă autentică dezbătută în Coaliție"
Marcel
27.01.2026Turc a fost cel mai toxic primar pe care l-a avut Bistrita! Toate drumurile asfaltate de el sunt praf si pulbere chiar daca au trecut doar 3-4 ani de la receptie. Trotuarele sunt pavate in bataie de joc. A receptionat lucrari facute in bataie de joc. Te intrebi de ce nu face nime...
la articolul Nicolae Pavelean: "Nu știu cine mai crede în domnul Turc, că a dezamăgit destul" (VIDEO)
8
26.01.2026
COMENTARII