Camere de supraveghere video în Șieu, pentru depistarea persoanelor care aruncă gunoaie în natură

Comuna Șieu va avea camere de supraveghere pentru identificarea persoanelor care aruncă gunoaie în natură. Acestea vor fi montate în mai multe zone iat cetățenii iresponsabili vor fi amendați. “Au sosit camerele de supraveghere foto-video cu senzor de mișcare, dotate cu acces la internet și care trimit sms cu poze și video în timpul […]

Comuna Șieu va avea camere de supraveghere pentru identificarea persoanelor care aruncă gunoaie în natură. Acestea vor fi montate în mai multe zone iat cetățenii iresponsabili vor fi amendați.
 
“Au sosit camerele de supraveghere foto-video cu senzor de mișcare, dotate cu acces la internet și care trimit sms cu poze și video în timpul efectuării acestora. Menționăm că acestea vor fi montate în zonele în care am găsit depozite de gunoaie neconforme și mutate periodic în alte zone de acest fel. AMENDA pt cei car vor fi prinși că aruncă gunoaiele în acele zone este cuprinsă intre 1000 – 2000 lei conform regulamentului de salubrizare adoptat de către consiliul local al Comunei Șieu. Cei care identifică persoane care depozitează ilegal deșeuri sun rugați să ne contacteze”, a transmis primarul comunei Șieu, Ionuț Cifor.
 

COMENTARII

B-

în 08.04.2021 ora 09:39:34 Balan Marius -Horea- a scris:

Lasă un răspuns

Singura metoda tehnica eficienta impotriva mocicosilor care arunca gunoaie peste tot. Urmeaza amenzile si confiscarile mijloacelor de transport al gunoaielor de la roaba, caruta, teleguta, gipan si chiar TIR. Apoi la Gazeta de Perete sa se puna pozele cu moacele lor, si la Caminul Cultural si chiar pe usa de la Capela daca exista. Sa-i prinda groaza si rusinea. Garantez ca intr-un an de zile se indreapta lucrurile.


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Șofer -Șincai

25.06.2026

Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing