Bogdan Ivan: “Cui folosește Ghinea? Doar intereselor de partid! Se știe!”

“Dacă Ghinea n-ar fi fost ministru… –Dacă Ghinea ar fi fost un tânăr antreprenor, ar fi fost frustrat că PNRR nu este un sprijin. –Dacă Ghinea ar fi fost primar și-ar fi dat seama că Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene îi blochează absorbția de fonduri europene. –Dacă Ghinea ar fi fost un român simplu […]

“Dacă Ghinea n-ar fi fost ministru…
 
Dacă Ghinea ar fi fost un tânăr antreprenor, ar fi fost frustrat că PNRR nu este un sprijin.
Dacă Ghinea ar fi fost primar și-ar fi dat seama că Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene îi blochează absorbția de fonduri europene.
Dacă Ghinea ar fi fost un român simplu și-ar fi dat seama că reducerea decalajelor, creșterea nivelului de trai, educația, sănătatea mai pot aștepta. Că au fost vorbe-n vânt aruncate de PNL și USR PLUS”, a transmis deputatul PSD, Bogdan Ivan.
 
“Dacă Ghinea ar fi fost fermier și-ar fi dat seama că statul român, actuala guvernare, nu-l ajută cu nimic. Că l-a păcălit că va avea facilități și nu bețe-n roate.
Din nefericire, Ghinea este ministrul Investițiilor și Proiectelor Europene și se joacă prin PNRR cu viața românilor. Adică, nu-i pasă. Și-atunci cui folosește GHINEA? Dacă Ghinea ar fi fost onest, ar fi acceptat că moțiunea a trecut cu 139 pentru, la 126 împotrivă! Fără să fie “ajutat” cu voturile ILEGALE de pe tablete! Dacă Ghinea ar fi fost bărbat de stat și nu laș, ar fi acceptat că a greșit flagrant cu destinele românilor! Dacă Ghinea era OM în privința viitorului țării nu făcea pariuri cu demisia sa. Adică, dacă nu se semnează PNRR el își dă demisia! Cu ce încălzește acest lucru cetățenii? Țara? Dacă Ghinea n-ar mai fi ministru, ar fi bine. Dar Ghinea nu știe să spună “am greșit”, ci doar sunt șmecher pe banii țării. Cui folosește Ghinea? Doar intereselor de partid! Se știe!”
 
 
 
 
 
 
 
 

COMENTARII

Ib

în 15.06.2021 ora 19:59:36 Ivan Lozincă bis a scris:

Lasă un răspuns

Cât prin sate transilvane,
Pătrund fantezii obscene,
Hai să ne pensăm, Ivane,
La salonul de sprâncene.

Să jucăm în drum pe sate,
Cum făcea Ivan Turbincă,
Sprâncenele compensate
Să se schimbe în lozincă.

Iar de vom ține discursuri
Și strigăm când ne iubim,
Din tribuni, cu neajunsuri,
@ Principese devenim @


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing