Bogdan Ivan: “Colectiv II. Episodul 12. Aveți pe conștiință morții din spitale, drepților!”

Deputatul PSD, Bogdan Ivan, a transmis un mesaj la adresa Guvernului, după incendiul de la spitalul din Constanța, eveniment tragic, cu mai mulți morți. “Incendiul de la Spitalul de Boli infecțioase Constanța unde au murit 7 pacienți de la ATI a arătat încă odată că sunteți cinismul întruchipat al țării! 12 incendii în spitale […]

Deputatul PSD, Bogdan Ivan, a transmis un mesaj la adresa Guvernului, după incendiul de la spitalul din Constanța, eveniment tragic, cu mai mulți morți.
 
“Incendiul de la Spitalul de Boli infecțioase Constanța unde au murit 7 pacienți de la ATI a arătat încă odată că sunteți cinismul întruchipat al țării! 12 incendii în spitale s-au întâmplat în guvernarea voastră! Zeci de morți și răniți. Un alt Colectiv! V-ați “cățărat” pe morții de la Colectiv ca să ajungeți la guvernare și după asta nu ați reușit să construiți măcar o Sectie de mari arși. Doar i-ați amăgit pe români!”, a transmis deputatul PSD, Bogdan Ivan.
 
“Vă luptați pentru putere ca niște fiare și ați abandonat oamenii! I-ați lăsat pe români să se descurce cum pot! Să supraviețuiască de pe o zi pe alta, deși ați promis bunăstare! În loc de binele cetățenilor vă gândiți la congrese și funcții! Demisia! Câțule, nu mai aștepta până marți! Iohannis, Orban, Voiculescu, Tătaru, Mihăilă, sunteți bine? Ați transformat sistemul sanitar într-un Colectiv pe episoade! Românii n-o să vă ierte vreodată! Sunteți autorii morali ai tragediilor! Iar focul în care au pierit suflete românești o să vă încălzească pușcăria conștiinței!”, a transmis Bogdan Ivan.

COMENTARII

To

în 01.10.2021 ora 15:47:17 Toni a scris:

Lasă un răspuns

Motto:
„Amice, eşti idiot !”
(I.L. Caragiale- Căldură mare)
Din inconstientă sau din prostie Bogdan Ivan compară incendiul de la Spitalul de boli infecţioase Constanţa cu tragedia petrecută in 30 octombrie 2015 la clubul de noapte Colectiv din Bucuresti pe timpul guvernării PSD, când in urma incendiului au decedat 64 de persoane. Este ca si cum ai vorbi de funie in casa spânzuratului. Cu atât mai mult cu cât sistemul românesc al sănătăţii se afla sub presiune încă dinainte de epidemia covid-19, din timpul guvernărilor PSD-iste, fiind afectat de corupţie, ineficienţă şi o conducere politizată.
Dupa cum scrie agenţia Reuters, România deţine una dintre cele mai puţin dezvoltate infrastructuri în domeniul sănătăţii din UE. A fost construit doar un singur spital în ultimii 30 de ani si se alocă prin buget cele mai puţine fonduri sănătăţii în UE, iar zeci de mii de medici şi personal medical au emigrat.


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Marceluș - Buzău

24.06.2026

Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Fagarasan Olimpiu

24.06.2026

E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc

AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon

Covrig - Mizil

23.06.2026

Unde e tăticu tău Ciolacu, beclenarule ? Vezi că polonezii nu sunt din ăia cu muștar, păcat că nu te cunosc deloc, că ar fi mers mai bine să fie primiți de portarul de la Bălăceanca

Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing