
Bogdan Apostu va manageria echipa de fotbal a Gloriei. Vezi cine va fi noul antrenor!
Clubul Sportiv Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a încheiat o colaborare cu Ama Global Football Sport, societate reprezentată de Bogdan Apostu, prin care se preia managementul sportiv al echipei noastre de fotbal.
Obiectivul principal îl reprezintă transferul de jucători și gestionarea activității sportive în vederea promovării la finele acestui sezon competițional în Liga a 2-a, scrie sportulbistritean.ro.
Concret, Gloria n-a mai semnat un contract cu o persoană pentru funcția de director sportiv, ci cu o firmă de management sportiv, în speță cea a lui Apostu.
Aceasta va aduce jucători, antrenori și se va ocupa de partea sportivă în viitorul sezon, având ca obiectiv promovarea în Liga a doua.
Apostu a dezvăluit și numele noului antrenor, care va fi ”în proporție de 99,9 la sută” Cristian Pustai, un nume cunoscut din fotbalul românesc.
La întrebarea legată de suma pe care Bogdan Apostu o va primi, Cosma a răspuns că aceasta va fi aproximativ egală cu cea pe care a primit-o Aurelian Băbuțan.
Însă noul director sportiv a intervenit pe acest subiect și a făcut o comparație ce poate părea ușor arogantă: ” O Dacie și un Mercedes au același preț?”, a întrebat retoric Apostu, sugerând diferența dintre el și Băbuțan.
În altă ordine de idei, a fost anunțată și data la care se va reuni echipa, 22 iulie. Apostu a spus că va conta și pe jucători localnici, dar că va aduce și nume importante pentru eșalonul 3, cum ar fi albanezul Azdren Llullaku (36 de ani) – golgeter în 2017 pe când juca la Gaz Metan al României, Andrei Blejdea (28 de ani) – trecut pe la Dinamo, U Cluj, FC Argeș, Pandurii, și alți jucători pe care îi va prezenta în perioada următoare.
”Eu țin foarte mult la spiritul acesta de apartenență care face parte din bazele unui proiect solid. Îmi doresc să avem cât mai mulți bistrițeni implicați în acest proiect, fie că vorbim despre antrenori sau jucători. Nu am venit să dăm pe nimeni afară, nu am venit să dăm cu pumnul în masă, am venit doar să eficientizăm lucrurile. Alt obiectiv decât promovarea nu poate fi. Pentru alt obiectiv ați avut oameni, nu era nevoie de mine. Pentru ratarea promovării ați avut alți oameni în trecut. ”, a mai spus Bogdan Apostu în această conferință de presă.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Probleme
07.09.2025Ce se intampla la Dumitra este chiar strigator la cer!
la articolul Nemulţumiri la şcoala din Dumitra, chiar din prima zi de şcoală
Elena Tomasciuc
07.09.2025As dori si eu sa comand
la articolul Ancuța Cârcu este distribuitor exclusiv al unui produs contra infecțiilor genitale și E. Coli (VIDEO)
class
04.09.2025Păi parcă Linia asta a voastră Albastră ajungea până în Sărata și se moderniza și podul de acolo... acuma l-ați scurtat coridorul... sau ați uitat din nou de Sărata...pentru a câta oară?? ???!!!!
la articolul S-a semnat contractul de finanțare pentru Linia Albastră
Iuliu
29.08.2025Coaliția de guvernare a decis ca pachetul al doilea de măsuri pentru reducerea deficitului bugetar să fie împărţit în 5 pacheţele mai mici, pentru a putea trece mai uşor de CCR. S-a ajuns astfel la separarea măsurilor fiscale de aşazisele reforme, după cum urmează: ...
la articolul Primăria Bistrița nu va intra în grevă
COMENTARII