Bogdan Apostu va manageria echipa de fotbal a Gloriei. Vezi cine va fi noul antrenor!

Clubul Sportiv Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a încheiat o colaborare cu Ama Global Football Sport, societate reprezentată de Bogdan Apostu, prin care se preia managementul sportiv al echipei noastre de fotbal.

În cadrul unei conferințe de presă, Eugen Cosma, directorul clubului bistrițean, a dat mici detalii despre managementul echipei în sezonul următor și l-a avut alături pe Apostu, cel ales să se ocupe de partea sportivă. Nu direct, ci prin firma pe care hunedoreanul o conduce și care a mai avut și mai are contracte de colaborare cu alte cluburi din țară, cum ar fi UTA sau Corvinul.

Obiectivul principal îl reprezintă transferul de jucători și gestionarea activității sportive în vederea promovării la finele acestui sezon competițional în Liga a 2-a, scrie sportulbistritean.ro.

Concret, Gloria n-a mai semnat un contract cu o persoană pentru funcția de director sportiv, ci cu o firmă de management sportiv, în speță cea a lui Apostu.

Aceasta va aduce jucători, antrenori și se va ocupa de partea sportivă în viitorul sezon, având ca obiectiv promovarea în Liga a doua.

Apostu a dezvăluit și numele noului antrenor, care va fi ”în proporție de 99,9 la sută” Cristian Pustai, un nume cunoscut din fotbalul românesc.

La întrebarea legată de suma pe care Bogdan Apostu o va primi, Cosma a răspuns că aceasta va fi aproximativ egală cu cea pe care a primit-o Aurelian Băbuțan.

Însă noul director sportiv a intervenit pe acest subiect și a făcut o comparație ce poate părea ușor arogantă: ” O Dacie și un Mercedes au același preț?”, a întrebat retoric Apostu, sugerând diferența dintre el și Băbuțan.

În altă ordine de idei, a fost anunțată și data la care se va reuni echipa, 22 iulie. Apostu a spus că va conta și pe jucători localnici, dar că va aduce și nume importante pentru eșalonul 3, cum ar fi albanezul Azdren Llullaku (36 de ani) – golgeter în 2017 pe când juca la Gaz Metan al României, Andrei Blejdea (28 de ani) – trecut pe la Dinamo, U Cluj, FC Argeș, Pandurii, și alți jucători pe care îi va prezenta în perioada următoare.

”Eu țin foarte mult la spiritul acesta de apartenență care face parte din bazele unui proiect solid. Îmi doresc să avem cât mai mulți bistrițeni implicați în acest proiect, fie că vorbim despre antrenori sau jucători. Nu am venit să dăm pe nimeni afară, nu am venit să dăm cu pumnul în masă, am venit doar să eficientizăm lucrurile. Alt obiectiv decât promovarea nu poate fi. Pentru alt obiectiv ați avut oameni, nu era nevoie de mine. Pentru ratarea promovării ați avut alți oameni în trecut. ”, a mai spus Bogdan Apostu în această conferință de presă.

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Marceluș - Buzău

24.06.2026

Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Fagarasan Olimpiu

24.06.2026

E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc

AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon

Covrig - Mizil

23.06.2026

Unde e tăticu tău Ciolacu, beclenarule ? Vezi că polonezii nu sunt din ăia cu muștar, păcat că nu te cunosc deloc, că ar fi mers mai bine să fie primiți de portarul de la Bălăceanca

Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing