Bogdan Apostu va manageria echipa de fotbal a Gloriei. Vezi cine va fi noul antrenor!
Clubul Sportiv Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a încheiat o colaborare cu Ama Global Football Sport, societate reprezentată de Bogdan Apostu, prin care se preia managementul sportiv al echipei noastre de fotbal.
Obiectivul principal îl reprezintă transferul de jucători și gestionarea activității sportive în vederea promovării la finele acestui sezon competițional în Liga a 2-a, scrie sportulbistritean.ro.
Concret, Gloria n-a mai semnat un contract cu o persoană pentru funcția de director sportiv, ci cu o firmă de management sportiv, în speță cea a lui Apostu.
Aceasta va aduce jucători, antrenori și se va ocupa de partea sportivă în viitorul sezon, având ca obiectiv promovarea în Liga a doua.
Apostu a dezvăluit și numele noului antrenor, care va fi ”în proporție de 99,9 la sută” Cristian Pustai, un nume cunoscut din fotbalul românesc.
La întrebarea legată de suma pe care Bogdan Apostu o va primi, Cosma a răspuns că aceasta va fi aproximativ egală cu cea pe care a primit-o Aurelian Băbuțan.
Însă noul director sportiv a intervenit pe acest subiect și a făcut o comparație ce poate părea ușor arogantă: ” O Dacie și un Mercedes au același preț?”, a întrebat retoric Apostu, sugerând diferența dintre el și Băbuțan.
În altă ordine de idei, a fost anunțată și data la care se va reuni echipa, 22 iulie. Apostu a spus că va conta și pe jucători localnici, dar că va aduce și nume importante pentru eșalonul 3, cum ar fi albanezul Azdren Llullaku (36 de ani) – golgeter în 2017 pe când juca la Gaz Metan al României, Andrei Blejdea (28 de ani) – trecut pe la Dinamo, U Cluj, FC Argeș, Pandurii, și alți jucători pe care îi va prezenta în perioada următoare.
”Eu țin foarte mult la spiritul acesta de apartenență care face parte din bazele unui proiect solid. Îmi doresc să avem cât mai mulți bistrițeni implicați în acest proiect, fie că vorbim despre antrenori sau jucători. Nu am venit să dăm pe nimeni afară, nu am venit să dăm cu pumnul în masă, am venit doar să eficientizăm lucrurile. Alt obiectiv decât promovarea nu poate fi. Pentru alt obiectiv ați avut oameni, nu era nevoie de mine. Pentru ratarea promovării ați avut alți oameni în trecut. ”, a mai spus Bogdan Apostu în această conferință de presă.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Învan Bogdan
22.06.2026Adică dacă pui un imbecil needucat în funcții în care face zero, ajunge el să aibă în CV că a „deținut o vastă experiență”???? Adică habar nu ai să repari trei cauciucuri, te dă afară șefu, dar tu zici am experienta maximă deja am trei cauciucuri la activ. ...
la articolul Diana Morar, propusă vicepremier. Bogdan Ivan, ministru al Energiei în Guvernul Veștea
Diana - Romsilva
22.06.2026E de tot râsul ce scrieți „Politicianul bistrițean aduce o experiență ministerială diversă, după ce a gestionat în trecut portofoliile de la Digitalizare, Economie și Energie” Urmează ministerul Sănătații apoi al Apărării și apoi un tomberon pentru acest i...
la articolul Diana Morar, propusă vicepremier. Bogdan Ivan, ministru al Energiei în Guvernul Veștea
ecologistul
22.06.2026No si care-i baiuu ? Vine si asta sa mance ceva ca doara nu s-a culca cu burta goala. Lasati isteriile , si invatati odata ca nu suntem singuri sub soare si numai fitele noastre conteaza. Traiasca MARIA SA URSUL !
la articolul Un urs într-o gospodărie din localitatea Petriș
Versace Horea
22.06.2026Capitala a ceeee???? A modei ??? Să mori de râs nu alta, Turnu Dogarilor și doage gen Botezatu, Lazania așa zice el că e capitala modei
la articolul Bistrița va fi capitala modei, cu Cătălin Botezatu și 25 de designeri internaționali
COMENTARII