Bârgăuan prins la volanul unui autoturism radiat
La data de 28 octombrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au oprit pentru control, pe raza localității Prundu Bârgăului, pe Drumul Județean 172D, un autoturism condus de un bărbat de 31 de ani din Bistrița Bârgăului.
În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că autovehiculul condus este radiat din circulație. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilometru, rezultatul fiind negativ.
În cauză, a fost întocmit dosar penal cu privire la infracțiunea de punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat, cercetările fiind continuate de către polițiștii Serviciului Rutier.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
GRig
02.11.2025pai cand a avut timp sa faca asa declaratii literare, ca el era ocupat cu injuratul. Tinand cont de Cultura de Chintelnic nu are nimic in comun cu declaratiile elegante si decente inclin sa cred in partea cu injuraturile
la articolul Radu Moldovan, mesaj dur despre arbitrajul meciului Gloria - FCSB: "Greșeli flagrante!"
Chanyanut Sawasdee
01.11.2025UUEOULABQIO89532JUURWLOP579GYSD
la articolul Campanie de colectare a deșeurilor vegetale, în tot județul Bistrița-Năsăud
Un prost
31.10.2025Tampit
la articolul Urmărit de Poliție prin Bistrița, a rupt o țeavă de gaz
Harpa si Farcas, doi borfasi
31.10.2025Doi borfasi pe care nu ii voteaza nici familia, cu sperante de candidatura la primaria bistrita O ajuns fraierii sa ne dea noua lectii de administratie Nu ne mai facem bine
la articolul Acuze la adresa lui Ioan Turc: "Și-a adus în biroul interimar oameni de la AUR și de la PSD! Ei ne judecă pe noi?"
COMENTARII