Bărbat prins beat la volan, în Șieu Măgheruș
Astăzi, 15 aprilie, în jurul orei 02.15, polițiștii Secției 4 Poliție Rurală Beclean au oprit pentru verificări o autoutilitară ce tracta o semiremorcă și care se deplasa pe Drumul Național 17, prin localitatea Șieu Măgheruș.
La volan, polițiștii au identificat un bărbat de 51 de ani, din comuna Tisău, județul Buzău, aflat sub influența băuturilor alcoolice. Acesta a fost testat cu aparatul etilotest rezultatul indicat fiind de 1,00 mg/l alcool pur în aerul expirat. Ulterior, a fost condus la spital pentru a-i fi recoltate probe biologice, în vederea determinării alcoolemiei.
În cauză a fost întocmit dosar penal, iar cercetările sunt continuate de către polițiștii din cadrul Secției 4 Poliție Rurală Beclean.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Florin
23.05.2026Îmi cer scuze Infobistrița. Nu ați sters conținut. Felicitări deși știu că mafia PSD vă presează într-una sunteți ultimul ziar BN încă liber.
la articolul Monica Săsărman: "Susținem produsele românești tradiționale". Ce lege s-a votat în Parlament
Florin
22.05.2026Ce urât, Infobistrița banează conținut anti Putere. Rușine, ați primit bani sau amenințari de la PSD ? De astazi veți deveni un gunoi ca restul presei locale. Veți sterge această postare, dar o veți citi, RUȘINE ! După alegeri veți da liber iar la comentarii... Ce u...
la articolul Monica Săsărman: "Susținem produsele românești tradiționale". Ce lege s-a votat în Parlament
Anaful
22.05.2026A fost verificata sursa banilor? Daca omul a avut incredere in niste golanasi care l-au facut de bani (adica de cleptomonede), inseamna ca nu detine prea mult creier. Si atunci vine intrebarea: cum a facut banii?
la articolul Unul dintre bistrițenii implicați în "afacerea" cu criptomonede de 700.000 de dolari a fost arestat pentru 30 de zile
Calin.iosiv
21.05.2026Blaiu Dorin a fost un om rau.A si lovit militarii din subordine.Nu merita nici macar sa il saluti la cat a fost de rau.Rusine sa ii fie.
la articolul Un bistrițean, fost general, angajat ca și consilier al lui Emil Boc, la Primăria Cluj-Napoca
COMENTARII