Bărbat din Tiha Bârgăului reținut după ce a încălcat ordinul de protecție
Reținut iar mai apoi plasat sub control judiciar pentru nerespectarea ordinului de protecție
Polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Prundu Bârgăului au luat măsura reținerii pe o durată de 24 ore față de un bărbat de 33 de ani, din Tiha Bârgăului, după ce acesta nu ar fi respectat măsurile dispuse prin ordinul de protecție emis împotriva sa. Ulterior Parchetul de pe lângă Judecătoria Bistrița a dispus măsura controlului judiciar față de acesta, pentru 60 de zile.
În fapt, la data de 22 august a.c., bărbatul s-ar fi prezentat la locuința fostei sale concubine, o femeie de 45 de ani, din Tiha Bârgăului, căreia i-ar fi adresat mai multe amenințări, încălcând astfel ordinul de protecție emis anterior împotriva sa.
Cercetările sunt continuate de către polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Prundu Bârgăului, în cadrul unui dosar penal cu privire la infracțiunile de încălcarea de către o persoană împotriva căreia a fost emis un ordin de protecție a oricăreia dintre măsurile prevăzute de lege și dispuse prin ordinul de protecție și amenințare, în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor împrejurărilor comiterii faptelor.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Dorulet
28.04.2026„Teofil Cioarbă a declarat recent că, dacă demisionează, va activa în mediul privat.” Bine ca ne-a linistit micutul Teo, credeam ca nu va mai activa deloc
la articolul Prefectul Teofil Cioarbă a demisionat din funcție
Trăistar
28.04.2026Exact de asta ducea lipsă târgul ăsta, mai mulți coafezi. Sunt pe toate străzile, ăsta e un ajutor oferit tinerilor ??? Pe când cursuri de măturat strada ? Sau de șters geamuri pro ?
la articolul Cursanții AJOFM Bistrița-Năsăud fac primii pași spre o carieră în coafură
Bălan Marius - Cloșca - antiecologist
28.04.2026Grindeanu va fi șoferul lui Simion, acum ia lecțiile de la Neacșu, edilul spân e mucles, liniște totală, chelnerul s-a retras așteaptă vremuri mai bune aurite, astea sunt „personalitățile” PSD , las că vin alegerile hienelor! Veți linge talpa AUR !
la articolul Prefecții PSD vor demisiona, la solicitarea lui Sorin Grindeanu
Monica Sasarm
28.04.2026Grindeanu nu își mai dă demisia de la Camera Deputaților: „Și-a dat demisia Bolojan și eu nu știu?” - ce faci hiena nu ai zis ca toti PSD sa dea demisia ? Ordonanta 13 a ta e uitata ? Dragnea tau uitat? Atatea minciuni ati bagat tu, Ciolacu sefu tau toti ai vostri la ...
la articolul Ce mesaj a transmis ministrul Energiei, Bogdan Ivan, la final de mandat
COMENTARII