Bărbat din Fântânița, reținut de polițiști. A țepuit mai multe persoane
Un bărbat în vârstă de 28 de ani, din localitatea Fântânița, comuna Miceștii de Câmpie, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiști, acesta fiind cercetat pentru înșelăciune, potrivit buletinului de presă al Inspectoratului de Poliție Județean Bistrița-Năsăud.
Din cercetările și investigațiile efectuate a reieșit faptul că, în perioada 12-13 martie, bărbatul în cauză ar fi indus în eroare alți doi bărbați din Bistrița cărora le-ar fi promis efectuarea unor lucrări de reparație la acoperișurile a două blocuri, în schimbul sumelor de 20.000 de lei, respectiv 3.500 de euro, sume stabilite și completate, sumar, într-un contract. Pe parcursul lucrărilor, acesta ar fi modificat, înscris și cerut sume suplimentare de bani persoanelor vătămate, determinându-le să achite astfel un plus de 29.000 de lei, respectiv 8.500 de euro, bani pe care i-ar fi primit de la cei doi bărbați.
Bărbatul de 28 de ani a fost reținut de polițiști, iar în prezent se află în arestul Inspectoratului de Poliție Județean Bistrița-Năsăud. El va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Bistrița, cu propunerea de arestare preventivă.
Polițiștii Biroului de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Bistrița continuă cercetările în acest caz pentru documentarea faptei, recuperarea prejudiciului și tragerea la răspundere a persoanei vinovate de comiterea faptelor.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Dan Dan
27.08.2026Cu cel puțin 6 echipe de cupe europene (chiar CEL) și cu drepturile de televizare gratis, este interesant de știut câte meciuri pe etapă vor fi transmise... Dacă vor fi tot 2,e rușinos atât pentru TVR, cât și pentru FRH
la articolul Răsturnare de situație! Cine va transmite meciurile echipei de handbal Gloria Bistrița
Grindeanul
27.08.2026Încă puțin și scăpăm de voi hienelor PSD ! Istorie nu va scrie pe voi, ci haznaua hoților de după Ceaușescu ! PSD - haita ce a distrus țara asta în ultimii 40 de ani... Să nu mai auzim de numele vostru ! La Craiova cu voi, bandiților ! Ce adunătură jalnică ...
la articolul Femeile și siguranța financiară, în centrul unei dezbateri organizate de OFSD B-N la Maieru (FOTO)
După exprimarea nemulțumirilor a multor iubitori ai handbalului, vă mulțumim că ne-ați auzit și ne-ați îndeplinit dorința! Am crescut cu handbalul, trăim cu handbalul, ... Cu stimă ! 🇷🇴
la articolul Răsturnare de situație! Cine va transmite meciurile echipei de handbal Gloria Bistrița
Timbulea Leonida
27.08.2026Doamne în sfârșit ceva bun și în România
la articolul Răsturnare de situație! Cine va transmite meciurile echipei de handbal Gloria Bistrița
COMENTARII