Au pus în pericol siguranța pe drumurile publice și s-au ales cu dosare penale, fiind depistați, în flagrant, de polițiști
Aseară, în urma acțiunilor preventive și de monitorizare a traficului rutier, polițiștii au oprit pentru control un tânăr de 26 de ani, din Prundu Bârgăului, aflat la volanul unui autoturism. Acesta a fost depistat pe Valea Tureacului, iar în urma verificărilor efectuate, s-a constatat că nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule. […]
Aseară, în urma acțiunilor preventive și de monitorizare a traficului rutier, polițiștii au oprit pentru control un tânăr de 26 de ani, din Prundu Bârgăului, aflat la volanul unui autoturism.
Acesta a fost depistat pe Valea Tureacului, iar în urma verificărilor efectuate, s-a constatat că nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule. De asemenea, rezultatul testării cu aparatul etilotest a fost 1,09 mg/l alcool pur în aerul expirat și a fost condus la spital pentru prelevarea de mostre biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
Polițiștii Serviciului Rutier au întocmit dosar penal și continuă cercetările pentru conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe și conducerea unui vehicul fără permis.
****
În această dimineață, în jurul orei 03:40, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Sângeorz-Băi au oprit în trafic, pentru control, un tânăr de 22 de ani, din oraș, aflat la volanul unui autoturism.
Autoturismul a fost depistat pe Drumul Național 17D, în localitatea Rodna, iar în urma verificărilor s-a constatat faptul că tânărul are suspendat dreptul de a conduce vehicule pe drumurile publice.
Cercetările în acest caz continuă de către polițiștii Secției 7 Poliție Rurală Sângeorz-Băi sub aspectul comiterii infracţiunii de conducere fără permis.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Șofer -Șincai
25.06.2026Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Marceluș - Buzău
24.06.2026Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Fagarasan Olimpiu
24.06.2026E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
COMENTARII