Au distrus gardul din Parcul de peri seculari din Bistrița: “Mizerie, vandalism, prostie, incultură, răutate” (FOTO)

“Mizerie, vandalism, prostie, incultură, răutate, iată ingredientele unui asemenea act de distrugere fără motiv asupra unei porțiuni din gardul ce limitează Parcul cu peri seculari Lions!”, anunță clubul Lions, pe pagina de Facebook. “Probabil că persoana/persoanele ce au făcut asta sunt mândre de ele și probabil că spun peste tot că ar vrea sa […]

“Mizerie, vandalism, prostie, incultură, răutate, iată ingredientele unui asemenea act de distrugere fără motiv asupra unei porțiuni din gardul ce limitează Parcul cu peri seculari Lions!”, anunță clubul Lions, pe pagina de Facebook.
 
“Probabil că persoana/persoanele ce au făcut asta sunt mândre de ele și probabil că spun peste tot că ar vrea sa trăiască “afară”. Dar “afară” este “afară” fiindcă astfel de fapte fără sens sunt extrem de rare, atavismul unor… caricaturi umanoide fiind aspru sancționat de către societate. Felicitări părinților care cumpără mijloacele necesare unor astfel de acțiuni unor elemente pe care nu s-au străduit să le și educe! Pentru că este mai mult ca sigur, autorul acestei … vitejii nu a muncit să-și cumpere mașina de teren sau ATV-ul cu care a actionat. Dacă există cineva care poate da informații i-am fi recunoscători, pentru a recompensa o astfel de realizare”, a transmis Clubul Lions.
 
Parcul cu peri seculari a fost amenajat de voluntarii Lions, ca un nou loc de picnic și ieșiri în natură. Voluntarii au muncit de zor în parcul cu peri seculari de pe Dealul Cocoș unde s-a împrejmuit locul și s-au montat băncuțe. Aici a fost relocată și o casă tradițională de munte din localitatea Bistrița Bârgăului, achiziționată de Clubul Lions.
 

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Șofer -Șincai

25.06.2026

Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing