ATV căutat de autoritățile din Germania, depistat în Bistrița-Năsăud
Un ATV căutat de autoritățile din Germania a fost depistat și indisponibilizat de polițiștii din Bistrița-Năsăud.
La data de 9 martie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Bistrița-Năsăud s-au sesizat din oficiu și au întocmit un dosar penal în care efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracțiunii de tăinuire.
În fapt, polițiștii au depistat un ATV care figura ca fiind căutat în vederea confiscării de către autoritățile din Germania, din anul 2018.
Vehiculul, în valoare de aproximativ 3.500 de euro, se afla în posesia unui bărbat de 36 de ani din comuna Miceștii de Câmpie, fiind indisponibilizat de polițiști.
În cauză a fost întocmit dosar penal pentru tăinuire, iar cercetările în acest caz sunt continuate în cooperare cu autoritățile din Germania pentru documentarea faptei și stabilirea vinovăţiei persoanelor implicate.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Andrei
29.06.2026Concluzia lui Ivanel: Si femeile trebuie sa aiba putere de decizie in organizatiile formate numai din femei
la articolul Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național
Andrei
29.06.2026Nu inteleg cum puteti publica o stire asa fara continut informational. a trebuit sa dau google sa inteleg ce e ofsd
la articolul Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național
Monica
28.06.2026Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs
la articolul Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național
Baias Simion
27.06.2026Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean
la articolul Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile
COMENTARII