ANUNȚ. SC Lucrări Drumuri și Poduri S.A. scoate la licitație mai multe imobile
ANUNȚ DE VÂNZARE PRIN LICITAȚIE PUBLICĂ CU STRIGARE Societatea “Lucrări Drumuri și Poduri” S.A. Bistrița cu sediul în municipiul Bistrița, strada Cuza Vodă, nr. 17A, cod fiscal RO571198, înregistrată la Registrul Comerțului sub numărul J/06/457/1998, scoate la vânzare prin licitație publică cu strigare, următorul activ fix al societății: Imobil-teren și construcții, situat […]
ANUNȚ DE VÂNZARE PRIN LICITAȚIE PUBLICĂ CU STRIGARE
Societatea “Lucrări Drumuri și Poduri” S.A. Bistrița cu sediul în municipiul Bistrița, strada Cuza Vodă, nr. 17A, cod fiscal RO571198, înregistrată la Registrul Comerțului sub numărul J/06/457/1998, scoate la vânzare prin licitație publică cu strigare, următorul activ fix al societății:
Imobil-teren și construcții, situat în municipiul Bistrița, str. Cuza Vodă, nr. 17A, județul Bistrița Năsăud, înscris în CF nr. 90562 Bistrița, Nr. cadastral 90562, cu următoarele date de identificare:
– Imobil-teren: Nr.cadastral 90562, intravilan, în suprafață de 3564 mp, categoria de folosință: curți construcții, împrejmuit;
– Imobil-construcție: Nr.cadastral 90562-C1, Sediu administrativ, Nr.niveluri: 2, în regim P+1, suprafață construită la sol: 240 mp, suprafață construită desfășurată: 480 mp;
– Imobil-construcție: Nr.cadastral 90562-C2, Clădire compusă din sală de ședințe, Nr. niveluri 1, în regim P, suprafață construită la sol: 142 mp, suprafață construită desfășurată: 142 mp;
– Imobil-construcție: Nr.cadastral 90562-C3, Sediu proiectări și laborator,
Nr.niveluri: 2, în regim P+1, suprafață construită la sol: 62 mp, suprafață construită desfășurată: 124 mp;
-Imobil-construcție: Nr.cadastral 90562-C4, Clădire punct control, Nr.niveluri 1, în regim P, suprafață construită la sol: 31 mp, suprafață construită desfășurată: 31 mp.
Licitația va fi organizată la sediul societății “Lucrări Drumuri și Poduri” S.A. Bistrița, în sala de ședință, la data de 29.04.2022, cu începere de la ora 10.00.
Prețul de pornire al licitației publice cu strigare pentru Imobilul-teren și construcții, situat în municipiul Bistrița, str. Cuza Vodă, Nr. 17A, județul Bistrița Năsăud, înscris în CF nr. 90562 Bistrița, nr. cadastral 90562 este în cuantum de: 947.500 EUR (la care se adaugă TVA).
Garanția de participare la licitație este de 3% din prețul de pornire al licitației publice cu strigare, respectiv 28.425 EUR, garanție ce va fi depusă până la data de 28.04.2022, orele 10,00 în contul curent a societății, IBAN: RO41BRDE060SV01188690600, deschis la BRD Bistrița.
Garanția se depune în lei la cursul BNR din ziua efectuării depunerii.
Nu se percepe taxă de participare.
Pasul de licitație este de 5% din prețul de pornire, respectiv 47.375 EUR.
Plata prețului de adjudecare a imobilului se face în lei la cursul BNR din ziua licitației, în termen de maxim 30 zile de la adjudecare.
Informații privind dosarul de prezentare și relații suplimentare se pot obține la sediul societății ”Lucrări Drumuri și Poduri” S.A. Bistrița, situat în municipiul Bistrița, str. Cuza Vodă, nr. 17A, începând cu data de 18.04.2022, în fiecare zi de luni până vineri, între orele 08.00 -16.00.
Persoană de contact: Inginer economist-Blînd Adriana, telefon 0743057329.
PREȘEDINTE COMISIE
Parasca Duța Rafila
CELE MAI CITITE ȘTIRI
Accident rutier, cu un autoturism răsturnat
31.08.2026
ULTIMELE COMENTARII
Nicula-Beclean
05.09.2026@Alexandra Fildan Uită-te înainte pe youtube la canalul boarfei ăsteia să vezi ce scoate pe gură proxeneta asta, apoi vorbește idioato
la articolul Replica Vioricăi Ancuța Carcu, cu privire la prezentarea de modă: "Un podium pierdut, o poziție câștigată"
Alexandra Fildan
05.09.2026Pai daca e proxeneta, de ce o mai tine mama ei? Va contraziceți singur...din invidie si răutate! Unii bărbați nu pot face niciodată ce face o femeie si asta va frustrează. In loc sa apreciați aruncați cu noroi considerând ca daca murdăriți femeia nu se mai vede mizeri...
la articolul Replica Vioricăi Ancuța Carcu, cu privire la prezentarea de modă: "Un podium pierdut, o poziție câștigată"
Nicula - Beclean
04.09.2026Coarda asta are tupeu maxim la Rebrișoara, în rest e zero barat, o proxenetă boarfă cu 4 clase pe care o ține mă-sa care e ca ea , feriți-vă de astea ca de broaște râioase
la articolul Replica Vioricăi Ancuța Carcu, cu privire la prezentarea de modă: "Un podium pierdut, o poziție câștigată"
Belinda
04.09.2026Asta face PSD, pomeni mereu din banii altora, ne-am săturat de voi hienelor ce ați furat, siluit, stors, distrus România !!!! Haită de hoți, dau rechizite, de doi lei și își fac vile din banii aia, bandiți PSD
la articolul Peste 400 de pachete cu rechizite, pregătite pentru elevii și preșcolarii din Căianu Mic
COMENTARII