Anunț important de la APIA Bistrița-Năsăud! Cum se vor depune cererile de plată

“În contextul răspândirii infecției cu Coronavirus SARS-Cov-2 și emiterii Hotărârii CNSSU nr. 7 din 11.03.2020 și Hotărârii nr. 9 a Grupului de suport tehnico – științific privind gestionarea bolilor înalt contagioase pe teritoriul României, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Centrul Județean Bistrița-Năsăud roagă toți beneficiarii de sprijin programați pentru depunerea Cererii unice de […]

“În contextul răspândirii infecției cu Coronavirus SARS-Cov-2  și emiterii Hotărârii CNSSU nr. 7 din 11.03.2020 și Hotărârii nr. 9 a Grupului de suport tehnico – științific privind gestionarea  bolilor înalt contagioase pe teritoriul României, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Centrul Județean  Bistrița-Năsăud roagă toți beneficiarii de sprijin programați pentru depunerea Cererii unice de plată pentru Campania 2020 să respecte programarea comunicată de către instituție și să se prezinte la centrele agenției numai în jurul orei programate, pentru a evita aglomerarea”, au transmis reprezentanții APIA Bistrița-Năsăud, într-un comunicat de presă.

“Intrarea în instituție se va face doar însoțit de responsabilul de dosar la data și ora comunicate în invitație sau publicată la sediul primăriilor, eventualele persoane care vin în afara  programărilor existente vor fi preluate doar în limita timpului disponibil, având prioritate fermierii programați în ziua respectivă.

La intrarea în instituție se vor pune la dispoziția beneficiarilor de sprijin soluții pentru dezinfectarea mâinilor și a tălpilor încălțămintei, toate persoanele care intră fiind rugate să le folosească.

Totodată, rugăm toate persoanele care urmează sa se prezinte la APIA pentru depunerea cererilor și prezintă minime simptome de îmbolnăvire și/sau au în familie persoane care s-au întors de curând din străinătate, să renunțe la programare și să anunțe centrul local unde ar trebui să se prezinte, solicitând o reprogramare la o dată ulterioară când orice risc este eliminat.

Reamintim că în fiecare an, la sediile noastre, se prezintă cca. 30500 fermieri în perioada depunerii cererilor, respectiv 1 martie – 15 mai, fiecare funcționar public implicat în preluarea cererilor unice având programați între 450 – 750 solicitanți.

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Centrul Județean  Bistrița Năsăud mulțumește anticipat tuturor fermierilor – beneficiari ai diferitelor forme de sprijin gestionate de instituție pentru înțelegerea situației create și asigură pe toată lumea că  întreg personalul instituției depune eforturi considerabile pentru ducerea la bun sfârșit a activității de preluare cereri”, au transmis reprezentanții APIA. 

COMENTARII

MG

în 14.03.2020 ora 07:42:15 Moldovan Grigore a scris:

Lasă un răspuns

Vă mulțumesc frumos eu am fost foarte mulțumit și în anii anteriori de activitatea pe care o desfășurați.


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Învan Bogdan

22.06.2026

Adică dacă pui un imbecil needucat în funcții în care face zero, ajunge el să aibă în CV că a „deținut o vastă experiență”???? Adică habar nu ai să repari trei cauciucuri, te dă afară șefu, dar tu zici am experienta maximă deja am trei cauciucuri la activ. ...

Diana Morar, propusă vicepremier. Bogdan Ivan, ministru al Energiei în Guvernul Veștea

Diana - Romsilva

22.06.2026

E de tot râsul ce scrieți „Politicianul bistrițean aduce o experiență ministerială diversă, după ce a gestionat în trecut portofoliile de la Digitalizare, Economie și Energie” Urmează ministerul Sănătații apoi al Apărării și apoi un tomberon pentru acest i...

Diana Morar, propusă vicepremier. Bogdan Ivan, ministru al Energiei în Guvernul Veștea

ecologistul

22.06.2026

No si care-i baiuu ? Vine si asta sa mance ceva ca doara nu s-a culca cu burta goala. Lasati isteriile , si invatati odata ca nu suntem singuri sub soare si numai fitele noastre conteaza. Traiasca MARIA SA URSUL !

Un urs într-o gospodărie din localitatea Petriș

Versace Horea

22.06.2026

Capitala a ceeee???? A modei ??? Să mori de râs nu alta, Turnu Dogarilor și doage gen Botezatu, Lazania așa zice el că e capitala modei

Bistrița va fi capitala modei, cu Cătălin Botezatu și 25 de designeri internaționali

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing