Ai nevoie de bani? Ți-e rușine? Uite ce-am pățit eu...
Ai nevoie de bani? Ți-e rușine? Uite ce-am pățit eu... (P)
Într-o joi dimineață, la 8 fără ceva, eram în fața unei oglinzi din baie și mă certam în gând:
– „Cum dracu’ ai ajuns să nu mai ai nici un ban?”
– „Păi e simplu: facturi, rate, medicamente, și totul s-a scumpit în fiecare lună. Ce-ai vrea?”
– „Aș vrea să nu mai cer bani de la alții. Mă simt ultimul om.”
Adevărul e că mulți trecem prin asta. Unii o spun, alții tac și strâng din dinți.
Eu am zis să încerc. Am întrebat pe Cristi:
– „Știi cumva unde pot lua un împrumut, fără hârțogăraie, fără să mă simt umilită?”
Mi-a zis Cristi:
„Vezi că la Credit Plan Bistrița, sunt oameni faini. Te ascultă. Nu te grăbesc. Îți fac planul de rambursare în funcție de ce poți, nu ce visează banca.”
Zis și făcut. Am intrat cu emoții. Am ieșit cu un credit mic, dar cu un plan mare:
Nu m-am mai simțit prost că cer ajutor.
Nu m-au întrebat „de ce nu ai bani?”, ci „cum te putem ajuta să-ți fie mai ușor?”
Știi ce mi-au zis?
„Oamenii normali, care muncesc, au pensie sau salariu, sunt cei mai buni clienți. Pentru ei e făcut acest serviciu. Nu ești singur.”
Așa că te întreb sincer:
Ți s-a întâmplat și ție să ajungi la fundul sacului? Să te simți vinovat că nu te descurci, deși tragi de tine zilnic?
Scrie în comentarii. Poate vorbim sincer, fără judecată.
Iar dacă simți că ai nevoie de un credit fără rușine, fără presiune, fără povară,
Mergi la Credit Plan Bistrița sau sună la 0755161601.
Sunt din Bistrița, ca tine. Știu cum e viața aici. Și vor să ajute.
final:
Dă mai departe dacă ai părinți, vecini sau colegi care ar avea nevoie de o mână de ajutor. Poate e fix ce le trebuie azi.
Și femeile plâng câteodată...după bani, RECUNOSC! :)
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Virgiluț R
16.06.2026Cum am mai zis, trebuie chiar să mai moară cineva ca scările alea proiectate împotriva siguranței utilizatorului să fie definitiv închise? Câte accidente trebuie să se întâmple în continuare ? Primăria ar trebui să fie garanta siguranței cetățenilor, nu să ne de...
la articolul O femeie s-a accidentat pe scările rulante din Decebal
Runcan Mihaela
15.06.2026Moldoveni nebuni ..de ăștia tre sa te ferești in trafic că de Draku .E plină Europa de ei circula că nebuni.
la articolul Care e starea victimelor accidentului din Mureşenii Bârgăului
Nelu Ciunta
15.06.2026„Dacă vrei să ajungi departe în furăciuni, mergi în haită!” cred ca așa era mesajul domnule Ivan Turbincă a lu Ciolacu. Rușine PSD și rușine Bistrița-Năsăud dovediți mereu că sunteți un județ zero în Transilvania, după Sălaj, măcar pe la Sălaj trece o a...
la articolul Bogdan Ivan, noul președinte al PSD Bistrița-Năsăud: "Dacă vrei să ajungi departe, mergi în echipă!"
Daniel
14.06.2026Cam târziu baga ro aletu
la articolul COD PORTOCALIU de furtuni, în mai multe localităţi din judeţ
COMENTARII