Accident teribil în Săsarm. Un tânăr în stare gravă, după ce a rupt un stâlp cu mașina (FOTO)

Modulul SMURD de la Garda de Intervenție Beclean intervine în localitatea Săsarm la un accident rutier. Un autoturism a intrat în coleziune cu un stâlp de electricitate. În urma impactului, o persoană a rămas incarcerată, iar stâlpul de electricitate este rupt. A fost anunțat și un echipaj de intervenție de la furnizorul de electricitate. UPDATE: […]

Modulul SMURD de la Garda de Intervenție Beclean intervine în localitatea Săsarm la un accident rutier. Un autoturism a intrat în coleziune cu un stâlp de electricitate. În urma impactului, o persoană a rămas incarcerată, iar stâlpul de electricitate este rupt. 

A fost anunțat și un echipaj de intervenție de la furnizorul de electricitate. 

UPDATE: Echipajele de intervenție au găsit la locul accidentului un bărbat în vârstă de aproximativ 28 de ani, proiectat din autoturism, sub stâlpul de electricitate. Victima a fost extrasă rapid de către pompieri și predată echipajelor medicale, inconștientă.

Echipajul de terapie intensivă mobilă SMURD a evacuat victima – intubată – spre UPU SMURD Bistrița.

 

Conform primelor date, un tânăr de 28 de ani, din Săsarm, în timp ce conducea un autoturism pe direcția de mers Beclean spre Chiuza, a intrat în coliziune cu un stâlp de susținere a rețelei electrice. Conducătorul auto a fost rănit și transportat la spital; acesta nu a putut fi testat cu aparatul etilotest.

Polițiștii Compartimentului Rutier din cadrul Poliției orașului Beclean au întocmit dosar penal și continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a cauzei și împrejurărilor în care s-a produs accidentul.

Traficul rutier a fost blocat pentru 30 de minute și pentru alte 30 de minute a fost dirijat, alternativ, pe un sens.

 

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing