Accident rutier la intrarea în Viișoara. Două femei au ajuns la spital

Pompierii militari au intervenit la un accident rutier în municipiul Bistrița, la intrarea dinspre localitatea Viișoara, zona peco Petrom.

În accident au fost implicate patru persoane și trei autoturisme. Două femei cu traumatisme minore au fost transportate la UPU SMURD Bistrița pentru investigații medicale suplimentare.

Astăzi, polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Bistrița au intervenit la un accident de circulație.

La locul evenimentului, pe strada Calea Dejului, polițiștii au constatat faptul că un autoturism condus de o femeie de 26 de ani din Prundu Bârgăului a intrat în coliziune cu un autoturism condus de o femeie de 45 de ani din Jimbor, acesta fiind ulterior proiectat într-un autoturism condus de un bărbat de 66 de ani din Bistrița.

În urma accidentului, cele două femei au fost rănite, necesitând acordarea de îngrijiri medicale de specialitate.

Testarea cu aparatul etilotest a celor 3 șoferi implicați a indicat rezultate negative.

Polițiștii Biroului Rutier continuă cercetările în vederea stabilirii împrejurărilor în care s-a produs accidentul.

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

ecologistul

22.06.2026

No si care-i baiuu ? Vine si asta sa mance ceva ca doara nu s-a culca cu burta goala. Lasati isteriile , si invatati odata ca nu suntem singuri sub soare si numai fitele noastre conteaza. Traiasca MARIA SA URSUL !

Un urs într-o gospodărie din localitatea Petriș

Versace Horea

22.06.2026

Capitala a ceeee???? A modei ??? Să mori de râs nu alta, Turnu Dogarilor și doage gen Botezatu, Lazania așa zice el că e capitala modei

Bistrița va fi capitala modei, cu Cătălin Botezatu și 25 de designeri internaționali

Cioro

22.06.2026

Cum ar putea scăpa cică „orașul florilor” Bistrița de ciori ? Cu shared space inclusiv dotări smart, oameni și ciori pe spații extinse, spații pe care să le trăim, cum zice edilul spân

S-a semnat contractul de proiectare și execuție pentru „Regenerarea urbană a spațiilor publice degradate – zona Andrei Mureșanu”

Alex - Parva

21.06.2026

Adevarul este ca acest zero nu trebuia sa ajunga senator dar este un oportunist maxim ce rusine pentru romania. Am trait in si stiu ce e acest zero definitia minciunii comuniste Acesta dovedeste ca rau merg toate . Ce urat sa ai asa ceva in conducere dea tarii Nicula este mai rau...

Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing