Accident rutier în sensul giratoriu de la Flamingo. Un motociclist a ajuns la spital
Un accident rutier a avut loc în această seară în municipiul Bistrița, la sensul giratoriu de lângă restaurantul Flamingo. În accident au fost implicate o motocicletă și un autoturism. La locul accidentului au intervenit pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Bistrița. La sosirea echipajelor la locul accidentului, motociclistul era conștient, cooperant. A fost evaluat […]
Un accident rutier a avut loc în această seară în municipiul Bistrița, la sensul giratoriu de lângă restaurantul Flamingo. În accident au fost implicate o motocicletă și un autoturism.
La locul accidentului au intervenit pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Bistrița.
La sosirea echipajelor la locul accidentului, motociclistul era conștient, cooperant. A fost evaluat din punct de vedere medical la fața locului și transportat la UPU SMURD Bistrița pentru investigații medicale amănunțite.
Aseară, pe raza municipiului Bistrița, într-o intersecție cu un sens giratoriu, a avut loc un accident rutier, soldat cu rănirea unei persoane.
Coliziunea a avut loc între un autoturism, condus de un tânăr, de 29 de de ani, din Sărmașu, jud. Mureș și o motocicletă cu care se deplasa un tânăr de 18 ani, din Bistrița.
În urma accidentului, tânărul de 18 ani a fost rănit și transportat la spital. Cei doi conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.
Cercetările în acest caz continuă de polițiștii Biroului Rutier, în cadrul unui dosar penal deschis pentru vătămare corporală din culpă.
în 21.04.2021 ora 00:59:48 riti sonia a scris:
Lasă un răspuns
Motocicliștii există in trafic! Dragi soferi, motociclistii au aceleasi drepturi in trafic ca si voi cei pe 4 roti! In sensurile giratorii, trebuie sa le acordati prioritate!!!
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Marceluș - Buzău
24.06.2026Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Fagarasan Olimpiu
24.06.2026E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Covrig - Mizil
23.06.2026Unde e tăticu tău Ciolacu, beclenarule ? Vezi că polonezii nu sunt din ăia cu muștar, păcat că nu te cunosc deloc, că ar fi mers mai bine să fie primiți de portarul de la Bălăceanca
la articolul Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia
COMENTARII