Accident rutier! Două victime au ajuns la spital!
O femeie și un bărbat au ajuns la spital în urma unui accident rutier produs miercuri în orașul Năsăud, la ieșirea spre Rebrișoara.
La fața locului au intervenit pompierii militari din cadrul Secției Năsăud.
O femeie care a suferit un atac de panică și un bărbat cu traumatism la nivelul coloanei cervicale au fost preluați de echipajele medicale și transportați la Compartimentul de Primiri Urgențe din Năsăud pentru investigații medicale amănunțite.
O a treia persoană implicată în accident a fost evaluată la locul intervenției, însă a refuzat transportul la spital.
Pompierii și echipajele medicale au asigurat măsurile specifice de intervenție la locul accidentului.
Astăzi, 11 martie, polițiștii Compartimentului Rutier Năsăud au intervenit pentru efectuarea cercetărilor, ca urmare a producerii unui accident rutier pe bulevardul Grănicerilor din Năsăud.
Din primele verificări efectuate a rezultat faptul că un bărbat de 53 de ani din Cușma, în timp ce conducea un autoturism de pe direcția de mers Năsăud spre Rebrișoara, a intrat în coliziune cu un alt autoturism care circula pe aceeași direcție și care era condus de un bărbat de 39 de ani din Telciu.
Accidentul s-a soldat cu rănirea bărbatului de 39 de ani care a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale.
Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.
Polițiștii din Năsăud continuă cercetările pentru a stabili cauza și împrejurările exacte în care a avut loc evenimentul.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Covrig - Mizil
23.06.2026Unde e tăticu tău Ciolacu, beclenarule ? Vezi că polonezii nu sunt din ăia cu muștar, păcat că nu te cunosc deloc, că ar fi mers mai bine să fie primiți de portarul de la Bălăceanca
la articolul Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia
Geanina
23.06.2026Acest Pinocchio impostor a fost cu Veștea la AUR pe ușa din spate să „ negocieze” , la fel maestrul Câmpeanu - noneducație plagiator. Bogdane taică, mare rumeguș ești !
la articolul Bogdan Ivan: "Cred foarte tare că acest Guvern are o șansă foarte importantă să treacă"
Jenel
23.06.2026Sigur! Categoric! Atat doar ca ce crezi tu nu are nicio importanta pentru nimeni... Gunoaie ordinare! Ati bagat tara in sant doar ca sa puteti fura in continuare!
la articolul Bogdan Ivan: "Cred foarte tare că acest Guvern are o șansă foarte importantă să treacă"
Sergiu
23.06.2026Ipocrit și impostor acest Ivan, mare bandit, el „se declară optimist”, el „crede foarte tare” ... Cine dă două cepe degerate pe ce crezi matale, melteanule?
la articolul Bogdan Ivan: "Cred foarte tare că acest Guvern are o șansă foarte importantă să treacă"
COMENTARII