Accident rutier cu cinci victime, în Rusu de Sus
Un accident de circulație în urma căruia cinci persoane au fost rănite a avut loc joi, în localitatea Rusu de Sus.
Din primele date transmise de la fața locului a rezultat că un autoturism ar fi părăsit partea carosabila și ar fi ajuns într-un șanț.
În zonă au fost trimise un echipaj de pompieri și un echipaj de prim ajutor SMURD.
În accident au fost implicate cinci persoane, ieșite pe cont propriu din autoturism.
Toate cele cinci victime, cu vârste cuprinse între 12 și 65 de ani, prezintă fracturi care nu le pun viața în pericol și vor fi transportate la UPU SMURD Bistrița pentru investigații medicale amănunțite.
Polițiștii intervin și ei în zonă și efectuează cercetări pentru a stabili toate împrejurările în care s-a produs accidentul.
Astăzi, 24 aprilie, polițiștii Compartimentului Rutier Beclean am intervenit pentru efectuarea cercetărilor, ca urmare a producerii unui eveniment rutier, pe Drumul județean 172A.
Din primele cercetări efectuate la fața locului a reieșit faptul că un bărbat de 61 de ani, din Bistrița, în timp ce conducea un autoturism, între localitățile Rusu de Sus și Nușeni a pierdut control directie și s-a răsturnat în afara părții carosabile. Accidentul s-a soldat cu rănirea conducătorului auto și-a patru pasageri din autovehiculul condus de acesta, toți transportați la spital pentru îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Polițiștii rutieri din Beclean continuă cercetările pentru a stabili cauza și împrejurările exacte în care a avut loc evenimentul.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Șofer -Șincai
25.06.2026Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Marceluș - Buzău
24.06.2026Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Fagarasan Olimpiu
24.06.2026E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
COMENTARII