Accident în Nimigea de Jos. O autoutilitară a acroșat un biciclist (FOTO-VIDEO)
Polițiștii din cadrul Poliției orașului Năsăud, au intervenit astăzi la un accident rutier produs in localitatea Nimigea de Jos, pe Drumul Județean 172. O autoutilitară condusă de un bărbat de 38 de ani, din localitatea Nimigea de Jos, a acroșat un biciclist de 50 de ani din aceeași localitate. În urma evenimentului rutier, a rezultat […]
Polițiștii din cadrul Poliției orașului Năsăud, au intervenit astăzi la un accident rutier produs in localitatea Nimigea de Jos, pe Drumul Județean 172.
O autoutilitară condusă de un bărbat de 38 de ani, din localitatea Nimigea de Jos, a acroșat un biciclist de 50 de ani din aceeași localitate.
În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea biciclistului care a fost transportat la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale și testării alcoolscopice, aceasta neputând fi realizată la fața locului din cauza traumatismelor suferite.
Conducătorul autoutilitarei a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Polițiștii urmează sa stabilească în cursul cercetărilor, în cadrul unui dosar penal întocmit cu privire la infracțiunea de vătămare corporală din culpă, cauzele și modalitatea de produce a evenimentului rutier.
UPDATE: Victima – un bărbat în vârstă de aproximativ 50 de ani – a fost predată echipajului care încadrează elicopterul SMURD pentru a fi evacuată spre un centru de trauma din municipiul Târgu Mureș.
Inițial era inconstient, ulterior a fost stabilizat hemodinamic și respirator și prezenta un traumatism cranian mediu.

CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Șofer -Șincai
25.06.2026Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Marceluș - Buzău
24.06.2026Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Fagarasan Olimpiu
24.06.2026E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
COMENTARII