Accident în Mijlocenii Bârgăului. O tânără de 20 de ani a rupt un stâlp cu mașina (FOTO)

Un accident rutier a avut loc în localitatea Mijlocenii Bârgăului, în urmă cu puțin timp. Din primele informații, se pare că un autoturism a intrat în coliziune cu un stâlp, iar o persoana a rămas blocată în mașină. La locul accidentului intervin echipaje SMURD și de descarcerare. UPDATE: Echipajele de intervenției au găsit la locul […]

Un accident rutier a avut loc în localitatea Mijlocenii Bârgăului, în urmă cu puțin timp. Din primele informații, se pare că un autoturism a intrat în coliziune cu un stâlp, iar o persoana a rămas blocată în mașină.

La locul accidentului intervin echipaje SMURD și de descarcerare.

UPDATE: Echipajele de intervenției au găsit la locul indicat o femeie în vârstă de aproximativ 20 de ani, în afara autoturismului.

Victima era conștientă și cooperanta, prezenta leziuni la nivelul fetei și unui membru inferior. A fost stabilizata și transportată la UPU SMURD Bistrița pentru investigații medicale amănunțite.

 

UPDATE: Astăzi, polițiștii Serviciului Rutier au intervenit la un accident de circulație pe Drumul Național 17, pe raza localității Mijlocenii Bârgăului.

La locul accidentului, polițiștii au identificat un autoturism condus de o femeie de 20 de ani din Baia-Mare, care a părăsit partea carosabilă, intrând în coliziune cu un stâlp de electricitate.

Șoferița a fost rănită în urma impactului, fiind transportată la spital pentru continuarea investigațiilor medicale. Aceasta a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Polițiștii au întocmit un dosar penal, desfășurându-se cercetări cu privire la infracțiunea de vătămare corporală din culpă.

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing