Accident în Maieru. O tânără de 16 ani și un tânăr de 25 de ani au ajuns la spital

Un accident rutier a avut loc în această după-amiază în localitatea Maieru. La locul accidentului au intervenit modului SMURD și un echipaj al Ambulanței, pentru a acorda primul ajutor celor două victime implicate în accident. Cele două persoane implicate în accident au fost evacuate către spital, o adolescentă în vârstă de 16 ani de către […]

Un accident rutier a avut loc în această după-amiază în localitatea Maieru. La locul accidentului au intervenit modului SMURD și un echipaj al Ambulanței, pentru a acorda primul ajutor celor două victime implicate în accident.

Cele două persoane implicate în accident au fost evacuate către spital, o adolescentă în vârstă de 16 ani de către echipajul de prim-ajutor SMURD, respectiv un bărbat în vârstă de 25 de ani de către echipajul aparținând Serviciului de Ambulanță Județean Bistrița-Năsăud. Victimele sunt conștiente și cooperante însă prezinta leziuni și traumatisme care trebuie investigate amănunțit.

În această după-masă, pe Drumul Național 17D, în localitatea Maieru, polițiștii Secției 7 și Poliției Orașului Sângeorz-Băi au intervenit ca urmare a unui accident rutier, soldat cu rănirea a două persoane. 

Au fost implicate un autoturism, condus de un tânăr de 25 de ani, din Maieru și o autoutilitară condusă de un tânăr de 28 de ani, din aceeași localitate. 

Accidetul a fost soldat cu rănirea conducătorului auto de 25 de ani și a unei pasagere din autoturismul condus de acesta, o tânără de 16 ani. 

Rezultatele în urma testării cu aparatul etilotest au fost negative în ambele cazuri. A fost întocmit dosar penal, iar cercetările sunt continuate de polițiștii rutieri din Sângeorz-Băi.

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Șofer -Șincai

25.06.2026

Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing