ACCIDENT HORROR în Galații Bistriței! Un bărbat a decedat și opt persoane au fost rănite! (UPDATE)
Un grav accident de circulație a avut loc în această dimineață în localitatea Galații Bistriței, pe DN 15A. În urma unei coliziuni între un autocamion și un autobuz, un bărbat a murit și alte 8 persoane au fost rănite. Cinci dintre victime au fost transportate de urgență la spital. Persoana decedată este șoferul autocamionului care […]
Un grav accident de circulație a avut loc în această dimineață în localitatea Galații Bistriței, pe DN 15A.
În urma unei coliziuni între un autocamion și un autobuz, un bărbat a murit și alte 8 persoane au fost rănite. Cinci dintre victime au fost transportate de urgență la spital. Persoana decedată este șoferul autocamionului care a fost găsit, inițial, încarcerat și în stop cardio respirator. Acestuia i s-au aplicat manevrele de resuscutare, dar fără rezultat.
În urma accidentului, DN 15 A a fost blocat, iar circulația rutieră pe ruta Bistrița-Reghin a fost deviată pe ruta DJ 154: Sărata-Monor-Batoș-Reghin, iar pe direcția Teaca-Bistrița pe ruta DJ151: Teaca-Pintic-Posmuș-Șieu-Sărata. La fața locului au ajuns mai multe echipaje de poliție.
Conform primelor date, șoferul unei autoutilitare care circula pe direcția Bistrița-Reghin, la intrarea în localitatea Galații Bistriței ar fi pătruns pe contrasens pentru a evita insula de reducere a vitezei și a intrat în coliziune frontală cu un autobuz care circula regulamentar, din sens opus.
Șoferul autoutilitarei are 53 de ani și este din Bodești, județul Neamț. Șoferul autobuzului are 49 de ani și este din Viișoara. Acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În urma accidentului, șoferul autobuzului, o femeie în vârstă de 51 de ani și alți 3 bărbați cu vârste cuprinse între 49-61 de ani, pasageri în autobuz, au fost răniți și transportați la spital.
UPDATE: “În urma accidentului din localitatea Galații Bistriței, la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Bistrița au fost aduse, în această dimineață, cinci persoane, dintre care: o femeie în vârstă de 51 ani și patru bărbați, doi în vârstă de 49 de ani, unul în vârstă de 54 ani și unul în vârstă de 61 ani. Pacienții prezintă politraumatisme și policontuzii, dar sunt conștienți, cooperanți, în stare stabilă în acest moment. În funcție de rezultatul investigațiilor clinice și paraclinice, medicii vor stabili conduita terapeutică pentru fiecare dintre aceștia”, a transmis Camelia Strungari, purtătorul de cuvânt al Spitalului Județean de Urgență Bistrița.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Monica Sasarmana
26.06.2026Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Popică Suciu
26.06.2026Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !
la articolul Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"
Șofer -Șincai
25.06.2026Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
COMENTARII