Accident feroviar! O mașină a fost lovită de tren

Un nou accident feroviar a avut loc în urmă cu puțin timp.

Un echipaj de pompieri și un echipaj de prim ajutor SMURD intervin la un accident feroviar intre localitățile Beclean si Șintereag  la intersecția cu localitatea Agrișu de Jos.


Trenul personal Bistrița-Cluj a acroșat un autoturism. În urma accidentului o victimă care se afla în autoturism are nevoie de îngrijiri medicale, victima este conștientă și cooperantă. In tren se afalua aproximativ 100 de persoane care nu au nevoie de îngrijiri medicale.

Astăzi, poliţiştii Compartimentului Rutier Beclean au fost direcționați la un accident feroviar produs la nivel cu calea ferată, pe Drumul Județean 172.

La locul evenimentului, polițiștii au constatat faptul că un autoturism condus de un bărbat de 68 de ani, din Agrișu de Jos a fost implicat într-un accident cu trenul 4207, Bistrița - Vatra Dornei.

În urma accidentului, bărbatul a fost transportat la spital, pentru acordarea de îngrijiri de specialitate.

Testarea cu aparatul etilotest a șoferului a indicat un rezultat negativ.

Cercetările sunt continuate de către polițiști Compartimentului Rutier Beclean în vederea stabilirii cauzelor și împrejurărilor producerii accidentului.

COMENTARII

PI

în 21.04.2026 ora 12:29:18 Pop Ion a scris:

Lasă un răspuns

No hotarati- vă odată.e trenul ce merge de la Bistrița la Cluj-Napoca sau Bistrița- Vatra Dornei? Vă spun eu sigur,era cel ce mergea la Vatra Dornei!

Dp

în 20.04.2026 ora 15:37:38 Doru pop! a scris:

Lasă un răspuns

Ce ziariștii ,,pluii" sunteți! Kaka maș în știrile voastre de analfabeți! Ați numărat persoanelor din tren ,care,cică,sânt tefere,100,ca număr! Dar nu spuneți de persoanele din mașină! ....probabil ,urma să spuneți că persoanele din mașină ,nu aveau bilet de tren! Mai folosiți va creierul ,când dați informații! E așa de greu????


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing