A murit un fost mare om de fotbal din Bistrița. A fost în conducerea Gloriei
A murit Constantin Sănduță.
Unul din întemeietorii clubului de fotbal Gloria Bistrița, om de sport și om de fotbal, șef al sportului înainte de 1989 și apropiat al celui care a fost JEAN PĂDUREANU, Constantin Sănduță a trecut la cele veșnice. Sănduță a împlinit 82 de ani la începutul lunii decembrie. Erudit, Sănduță a predat la Babeș-Bolyai și a scris câteva cărți: ”Monografia sportului județean”, ”Cavalerii sportului în Bistrița-Năsăud”, ”Cartea Gloriei Bistrița”, ”Bistrițeni pe cărările timpului”, ”Gânduri spre sport de-a lungul anilor”.
Dumnezeu să îl odihnească!
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Talos Liviuta - din Beclean
30.01.2026Are tact, rabdare și decență față de elevi și cadre didactice, nu jignește și nu face glumițe de prost gust ca anteriorul inspector șef. Baftă în a rezista pe post, că-i mare mafia .
la articolul Ce întrebare a primit inspectorul general Vasile Șteopoaie din partea unui elev: "Acesta era interesul lui" (VIDEO)
votantul beat
30.01.2026Avocata DIAVOLULUI care iubeste mangotii tunata si injectata tocmai ca sa rasuceasca mintea masculilor din jurul afacerilor dubioase. Mere bine Justitia cu astfel de specimene.
la articolul Numele lui Ioan Turc apare în stenogramele avocatei șpăgare de la PNL
Turc spagarul
30.01.2026Turc a luat spaga oriunde a putut. Am fost la masa la restaurant si la masa de langa isi negocia spaga pentru o lucrare la un liceu.. era la Registru pe atunci.. E clar ca asa a facut si la Primarie
la articolul Numele lui Ioan Turc apare în stenogramele avocatei șpăgare de la PNL
Frent A
29.01.2026Nu ca ultimul. Sa ia exemplu domnul „senator” neales de nimenea.
la articolul Ce întrebare a primit inspectorul general Vasile Șteopoaie din partea unui elev: "Acesta era interesul lui" (VIDEO)
COMENTARII