A furat o mașină și a plecat la plimbare! Tânărul din Bistrița era băut și fără permis
Și-a lăsat mașina neasigurată, cu cheia în contact și a rămas fără ea
În seara de 1 decembrie a.c., un tânăr, de 21 de ani, din Sărata a sesizat prin 112, faptul că, din curtea imobilului în care locuiește i-a fost sustras autoturismul care era neasigurat și cu cheia în contact.
La scurt timp după sesizare, la aproximativ 500 de metri de imobil, tânărul de 21 de ani și-a observat autoturismul, în timp ce era condus de o persoană necunoscută și având farurile stinse.
Polițiștii Biroului de Ordine Publică l-au identificat ca fiind un tânăr, de 25 de ani, din Bistrița, iar în urma verificărilor efectuate, au constatat că acesta nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.
Totodată, cel în cauză a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul indicat fiind 0,80 mg/l alcool pur în aerul expirat și i-au fost recoltate probe biologice.
În cauză a fost întocmit dosar penal, iar cercetările continuă sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de furt în scop de folosință, conducerea unui autovehicul fără permis de conducere și conducerea unui autovehicul sub influența băuturilor alcoolice.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Balan Marius- ecologist
20.01.2026Prin sistemul de inlocuire se intampla urmatoarele. Pleaca ai vostri Vin ai nostri Noi ramanem Tot ca prostii. In aceste conditii obligatoriu trebuie pusa de o EXORCIZARE nationala cu minimum 2.000 de popci.
Aurelia Rus
20.01.2026FELICITARI INYREGII ECHIPE SALVATIOARE DE MEDICI PROFESIONIȘTI DIN TG MUTES!!
la articolul Un tânăr bistrițean de 19 ani, beneficiarul unui transplant de inimă
Laurentiu
19.01.2026Dar faza ca mecanicul trenului avea peste 80km/h in apropierea statilor nu o mai spune nimeni, slaba informare, soferul trebului ar trebui tras la raspundere poate era beat
la articolul Accident grav! O mașină a fost lovită de tren, în Bistrița
Un bistrițean scarbit
19.01.2026Pai cum nu, cum sa nu pupi tu in dos primarul actual mai ai ceva blocuri de făcut pe la stațiunea pomicola ( tot ANRP, tot Crinuta)? Cine ești tu increzutule crezi că dacă ești un turnător libidinos tu pui primarii sau prin voința bistrițenilor? Tu dai ordin bistrițen...
la articolul Ioan Oltean: Turc nu va mai fi primarul Bistriței niciodată. Am greșit că l-am susținut pe "frățică" (VIDEO)
COMENTARII