A furat mașina fratelui său, a condus fără permis, a făcut accident și a fugit

La data de 22 noiembrie a.c., polițiștii Compartimentului Rutier din cadrul Poliției orașului Beclean au fost sesizați despre producerea unui accident la intersecția străzilor Someșului și George Coșbuc din Beclean. La locul evenimentului, polițiștii au constatat faptul că unul dintre autoturismele implicate a părăsit locul accidentului. Împreună cu polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Petru Rareș, […]

La data de 22 noiembrie a.c., polițiștii Compartimentului Rutier din cadrul Poliției orașului Beclean au fost sesizați despre producerea unui accident la intersecția străzilor Someșului și George Coșbuc din Beclean.

La locul evenimentului, polițiștii au constatat faptul că unul dintre autoturismele implicate a părăsit locul accidentului.

Împreună cu polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Petru Rareș, polițiștii rutieri au depistat pe Drumul Național 17 între localitățile Cristeștii Ciceului și Uriu, un autoturism care prezenta avarii și au identificat șoferul, un bărbat de 33 de ani din Beclean care nu deținea permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.

În urma verificărilor s-a stabilit faptul că în momentul producerii accidentului, autoturismul a fost condus de un alt șofer, fiind identificat și depistat un tânăr de 18 ani din Beclean care ar fi luat cheile autoturismului susmenționat fără consimțământului fratelui său de 33 de ani.

Cu privire la tânărul de 18 ani, a fost constatat faptul că acesta nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.

Cei doi șoferi au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative în ambele cazuri.

Cercetările sunt continuate de către polițiștii din cadrul Compartimentului Rutier în cadrul unui dosar penal întocmit cu privire la infracțiunile de conducerea unui vehicul fără permis de conducere și furt în scop de folosință.

Etichetele acestui articol sunt accident rutier,beclean

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing